Doktorların önerdiği, tavsiye ettiği zayıflama ilaçları

Doktorların önerdiği zayıflama ilaçları nelerdir? Kilo vermeyle ilgili problemi olan kişilerin merak ettiği bir başka konu da doktorların tavsiye ettiği zayıflama ilaçları, bitkisel ürünler veya kilo verdiren çaylar konusudur. Bu içeriğimde bu konuya değineceğim.

Doktorların önerdiği kilo verdiren ilaçlar

Öncelikle kilo vermenin hiç ama hiç kolay bir iş olmadığını bizzat tecrübe etmiş biri olarak belirtmek istiyorum. Ne yesem yarıyor diye bir laf vardır ya. İşte bu laf galiba tam olarak ben ve benim gibi olanlar için söylenmiştir.

Abi ne yersem yarıyor. Aksi durum ise hiç mi hiç geçerli değil. Spor da yapsam, düzenli beslenmeye de çalışsam, şekerli içeceklerden de uzak durmaya çalışsam bir şekilde bir kaçamak yaptığım zaman bütün emeklerim boşuna gitmiş oluyor. Bu da ister istemez moralimi bozduğundan dolayı kendimi daha çok yemeye vermiş buluyorum. E takdir edersiniz ki bu da kilo almama neden oluyor.

Her neyse! Konumuz doktorların önerdiği zayıflama ilaçları nelerdir olduğundan dolayı konuyu çok dağıtmak istemiyorum. Evet. Obezite hastalarına tedavi amaçlı verilen bazı ilaçlar vardır. Bu ilaçlar iştahı kesip, zaman içinde kilo verdirse de yan etkilerini de unutmamak lazım. Bu nedenle aşağıda listeleyeceğim ilaçların mutlaka doktor kontrolünde ve gerekli dozlarda kullanılması gerekiyor.

Aslında bu konuya daha önce de “Sağlık Bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları” başlıklı konuda değinmiştik. Şu anda, hali hazırda Türkiye’de satışı yapılan 3 tane farklı firmaya ait kilo verdiren ilaç bulunuyor. Bu ilaçların isimleri;

  • Thincal,
  • Wanabi Forte
  • Xenical Forte

şeklindedir. Bu 3 ilacın da etken maddesi aynı olup değişik dozlarda Orlistat maddesi içermektedir. Dilerseniz bu etken madde ile alakalı daha fazla bilgi almak için etken maddesi orlistat olan ilaçlar başlıklı konumuzu inceleyebilirsiniz.

Zayıflama ilaçları kullanıcı yorumları

Yukarıda sıralamış olduğum bu ilaçların hepsi de eczanelerden reçete ile alınmaktadır. Kendi kafanıza göre eczaneye gidip “Ben thincal hapından istiyorum” diyemezsiniz. Eğer eczacı reçetesiz satarsa suç işliyordur. Siz de lütfen başka yerlerden temin ettiğiniz bu ilaçları doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Bu arada thincal, wanabi forte veya xenical forte ile alakalı düşüncelerinizi sayfanın altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

1 Yorum Yapılmış

  1. Zeliha says:

    Merhaba. Ben 44 yaşındayım. Boyum 1 metre 62 santim. Kilom da 74. 62 veya 63 kiloya inmek istiyorum. Fazla kiloları nasıl verebilirim? Bu ilaçları kullanırsam kilo verir miyim?

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir