Lokalen krem nedir? Ne için kullanılır? Kullananların Yorumları

Lokalen krem %5 pomad kullananların yorumları burada tartışılıyor. Ayrıca lokalen krem ne işe yarar? Lokalen merhem ne için kullanılır? Nasıl kullanılır? Bu gibi soruların yanıtları da lokalen krem kullanıcı yorumları başlığında.

Birçok kişinin merak ettiği lokalen krem ile alakalı bu rehberimizde lokalen krem nedir, lokalen krem ne için kullanılır, nasıl kullanılır, satış fiyatı ne kadar gibi soruların yanıtlarını bulacaksınız. Ayrıca lokalen krem kullananların yorumları da sayfanın yorum bölümünde tartışılmaktadır.

Lokalen krem nedir?

Lokalen krem, en basit tanımıyla sinirleri uyuşturan bir kremdir. Her bir tüpün içerisinde 1,85 g lidokain HCl monohidrat bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yardımcı olarak kullanılan maddeler ise şu şekildedir:

 1. Metil paraben
 2. Propil paraben
 3. Dipotasyum hidrojen fosfat
 4. Emulgin B2
 5. Setostearil alkol
 6. Vazelin
 7. Deiyonize su

Rengi beyaz olup, her bir tüpün içinde 30 gram kadar krem bulunmaktadır. Etkileri arasında kaşıntıyı önleme de bulunuyor. Eğer bir yere bölgesel bir uyuşturucu yapılması gerekiyorsa doktorlar bu kremi kullanabiliyorlar.

Lokalen krem ne için kullanılır?

Bu kremi kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz. Eğer aşağıdaki durumlardan biri sizde varsa lokalen krem ihtiyacınızı giderebilir.

 1. deri ve mukozanın yüzeysel yanıkları
 2. çeşitli nedenlere bağlı kaşıntılar,
 3. meme ucu
 4. anüs
 5. dudak çatlakları ve ağrıları
 6. soluk borusu içine tüp yerleştirilmesi işlemi

Eğer kremi kullanacağınız bölgede enfeksiyon varsa kullanmamanız tavsiye ediliyor. Ayrıca eğer evinizdeyseni ve kalp ritmi ile alakalı ilaçlar kullanıyorsanız bu ilacı kullanmanız diğer sağlık sorunlarınızı olumsuz etkileyebilir.

Hamilelik döneminde Lokalen krem kullanılır mı?

İlacın prospektüsünde lokalen kremin gebelik döneminde kullanılması tavsiye edilmiyor. Yine de bu konuda doktora danışmanızda yarar vardır. Eğer doktorunuz kullanmanızı uygun görürse ancak kullanabilirsiniz.

Aynı şekilde emziren anneler de bu kremi sürmemelidir. Çünkü krem süte geçebileceğinden bebeğe de zarar verebilir. Doktora danışmak gerekiyor.

Lokalen krem kullananların yorumları

Bizim bu krem ile alakalı söyleyeceklerimiz bu kadardır. Sizin lokalen krem ile alakalı sormak istedikleriniz varsa yorum alanından sorabilirsiniz. Ayrıca ilacın tam prospektüsü için buraya tıklayabilirsiniz.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir