Thincal 120 mg nedir? Thincal kullananlar ve thincal ölüm haberleri

Thincal nedir? Thincal ne için kullanılır? Bu yazımızda thincal kullananlar tarafından paylaşılacak olan thincal yorum ve şikayetleri size ilaç hakkında bilgi verecektir. Öte yandan thincal ölüm haberleri de çok merak edilen bir konudur. Hazırsanız başlayalım.

Thincal nedir?

Thincal, etken maddesi “Orlistat” olan yerli bir obezite ilacıdır. Sağlık Bakanlığı tarafından onay verilmiş olan bu ilaç, eczanelerde satılmaktadır. Doktorlar tarafından reçete edilen bu ilaç reçetesiz alınamaz. 2022 itibariyle thincal fiyat bilgisi 215 TL’dir.

Thincal’ın etken maddesi Orlistat olup, hamileler, emziren kadınlar, kalp-ritim bozukluğu olan kimseler, kronik malabsorbsiyon sendromu, kolestaz gibi mide bağırsak sistemi hastalığı olanlar, 18 yaşından küçükler ve bu ilaçta kullanılan etken maddeye karşı alerjisi olanların kullanmaması gerekiyor.

21 Şubat 2022’ye kadar 160 liraya satılan thincal zamlanan fiyatıyla birlikte 215 liraya eczanelerde satılmaktadır. Yaklaşık 55 liralık bir zamla satılan bu ilacı sadece eczanelerden temin edebilirsiniz. İnternette satılan thincal veya orlistat etken maddesi içeren ürünleri kullanmadan önce lütfen dikkatli olunuz.

Thincal muadili zayıflama ilaçları

Sağlık Bakanlığı tarafından onay verilmiş başka zayıflama ilaçları da bulunmaktadır. Bu ilaçlar Wanabi Forte ve Xenical Forte ilaçlarıdır. Bu ürünleri de yine doktorunuzun reçete etmesi gerekiyor. Eczanelerde satılıyor ve bakanlık onay vermiştir. Bu ilaçların da etken maddeleri Orlistat olup, aynı etkileri göstermektedir.

Fakat en ucuz bakanlık onaylı zayıflama ilacı hangisidir derseniz sizlere Thincal olduğunu söyleyebilirim. Diğerleri 400’ün üzerinde bir fiyatla satılıyor. Sağlık sigortası bu ilaçları kapsamamaktadır.

Thincal ölüm haberleri

İnternette daha doğrusu Google’da “Thincal” diye arattığınız zaman karşınıza “Thincal nedir”, “Thincal fiyat” ve sonrasında ise “Thincal ölüm haberleri” şeklinde öneriler çıkıyor. Doğrusu merak edip biraz araştırdım. Thincal ile ölen kimse var mı diye. Şükür böyle bir bilgiye denk gelmedim.

Youtube’da bazı haber siteleri başka gıda takviyeleri kullanarak ölümden dönen insanların -sözüm ona- haberlerini yapmışlar. Başka da thincal kullandığından dolayı ölen kimsenin bilgisine rastlamadım. Umarım da olmaz.

thincal yorum

Thincal kullananlar

Her üründe olduğu gibi thincal ile alakalı kullanmadan önce mutlaka kullanıcı yorumları ve şikayetlerini okumanızı tavsiye ediyorum.

Bilmiyorum thincal kullananlar, burada ürün ile alakalı görüşlerini paylaşırlar mı ama eğer kullandıysanız lütfen başka insanlara fikir vermesi açısından zayıflama serüveninizin en azından bir kısmını bizlerle paylaşınız.

Daha önce sizler için paylaştığım bakanlık onaylı zayıflama ilaçları başlıklı konumu inceleyerek hangi ilaçların sağlık bakanlığı tarafından zayıflama tedavisinde kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

2 Yorum Yapılmış

  1. Ceyda says:

    Thincal’i reçetesiz satın alan kişiler var. Eczaneler nasıl oluyor da reçetesiz bir şekilde bu ilacı satıyor. Devletin bu konuyla alakalı bir denetlemesi veya kontrol mekanizması yok mu? Birileri ölürse hesabını kim verecek?

  2. Aslihan Güven says:

    Ben bugun başladim kullanmaya 85 kilo ile başladim zaman icerisin de olumlu olumsuz sizinle paylasmak isterim fayda saglamasi acisindan. Ama daha ilk gunden deli gibi karbonhidrat ile beslenmeme ragmen bugun sabah o ihtiyaç hissim olmadi. Kahvaltidan 2 saat sonra falan ishal gibi olmasa da kolay bir tuvalet deneyimim oldu. Ama suyu cok tuketmeye dikkat etmek lazim bence. Ayni zaman da da bol yuruyuş iyo gekecektir.

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir