1 ayda 10 kilo verdiren zayıflama ilacı kullananlar ve yorumları

1 ayda 10 kilo verdiren zayıflama ilaçları nelerdir? Gerçekten 1 ayda 10 kilo verilir mi? Bu konuda reçetesiz zayıflama ilaçları kullanmak doğru mu? Hangi zayıflama hapları 1 ayda 10 veya 15 kilo verdirir? İşte kullanıcı yorumları ile nasıl kilo vereceğiniz ile alakalı detaylar...

1 ayda 10 – 15 kilo verdiren ilaçlar nelerdir?

Yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber fazla kiloları olanlar, bunlardan kurtulmak için arayışlara başladılar bile. Her ne kadar Rusya’nın Ukrayna’ya saldırması nedeniyle morallerimiz bozuk olsa da hayat bir şekilde devam ediyor. Bu yazımda sizlere 1 ayda 10 kilo verdiren zayıflama ilaçları hakkında konuşacağım.

Öncelikle zamanınızı çalmadan direkt belirtmek isterim ki piyasada 1 ay gibi kısa bir sürede size 10-15 kilo verdirecek bir zayıflama ilacı yoktur. Vardır diyenler olursa o ilacın içindeki etken maddelere bakmaları gerekir. Büyük ihtimalle vücuda zarar veren, yan etkileri ciddi olan bir şeyler vardır.

Peki İnternette neden insanlar 1 ayda 10 kilo verdiren zayıflama ilaçları ile alakalı içerikler yayınlıyorlar. Bunun nedeni o ürünleri satan kişilerin parayla yazdırdığı makalelerdir. Bir ürünü satan kişiler internet sitelerine belirli ücretler ödeyerek, o ürün ile alakalı yazılar yazmalarını istiyorlar. Bu tarz yazıları gördüğünüzde ve bir ürün satışı yapılıyorsa büyük ihtimalle bu nedenden dolayıdır. Bunu aklınızda tutabilirsiniz.

1 ayda 10 kilo nasıl verilir?

Peki 1 ayda 10 kilo vermek imkansız mı? Hayır tabii ki. Siz de çok rahat 1 ayda 10 kilo verebilirsiniz. Tabii mevcut kilonuz, metabolizma hızınız, sağlık problemleriniz bu süreyi değiştirecektir. Genel olarak 100 kg ve üzeri insanlar daha kolay zayıflarken, bu kilonun altındakilerin aynı kiloyu verme süreleri daha uzamaktadır.

Siz de diyet programları uygulayarak, yediklerinize dikkat edip bazı egzersizleri yaparak sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Bu süre zarfında etkinliği kanıtlanmış bazı bitkisel çayları tercih edebilirsiniz. Ben burada isim vermek istemiyorum. Siz İnternetten, aktarlardan veya eczanelerden toksin atıcı bitkisel çayları içerek bu süreci hızlandırabilirsiniz.

1 ayda 10 kilo vermek için ne yapmam gerekir?

Öncelikle kola, şerbet, şekerli içecekler, alkol gibi içecekleri bırakmanız gerkiyor. Tatlılardan, unlu mamüllerden, karbonhidrattan uzak duracak veya çok ama çok az tüketeceksiniz. Vücudunuza genelde bitkisel gıdalar alacak, bol bol su içerek şekersiz kahve veya şekersiz çay içeceksiniz.

Vücudunuzun şeker ihtiyacını meyvelerden veya tarçından giderebilirsiniz. İlk başlarda bunları yapmak zor gelecektir çünkü beslenme alışkanlığınızı tamamen değiştirmiş olacaksınız. Bu da oldukça zordur. İlk başlarda halsizlik, yorgunluk gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bunların dışında günlük en az 1 saatlik yürüyüş yapmanız gerekiyor. Bu yürüyüşün hafiften tempolu olması gerekir. Yani koşmak ile yürümek arasında bir şey olmalıdır. Dilerseniz sabahları yarım saat akşamları da yarım saat olacak şekilde toplamda 1 saat yürüyebilirsiniz. Uygunluğunuza göre bu süreyi 1 buçuk 2 saate çıkarabilirsiniz.

Bütün bunları yaparken vücudunuz yağ yakacak ve su kaybedecektir. Terleyeceksiniz. Yine su kaybedeceksiniz. Halsizlik sorununu gidermek için bol su tüketmeyi ihmal etmeyiniz. Bol su tüketerek hem tokisnlerin vücudunuzdan atılmasını hızlandıracak hem de hücrelerinizin su ihtiyacını karşılamış olacaksınız.

Doktorların önerdiği zayıflama ilaçları nelerdir?

Elbette sağlık bakanlığı tarafından onay verilmiş bazı zayıflama ilaçları bulunuyor. Bu zayıflama ilaçları obezite tedavisi gören hastalar için tavsiye ediliyor. Doktorunuz sizde yapacağı tahlillerden sonra bu ilaçları kullanmaya uygun olup olmadığınıza karar verecektir. Eğer sağlık durumunuz etken maddesi Orlistat olan bu ilaçları kullanmaya uygunsa doktorunuz size aşağıda isimlerini verdiğim ilaçlardan bir tanesini önerebilir:

  1. Thincal 120 mg Orlistat
  2. Xenical Forte 120 mg Orlistat
  3. Wanabi Forte 120 mg Orlistat

Yukarıda ismi geçen bu 3 ilaç da Sağlık Bakanlığı tarafından onay almış, etken maddesi Orlistat olan ilaçlardır. Bu madde yağların emilmesini engelleyerek kilo almanızı önler. 3 ilaç da reçete ile satılıyor. Sadece eczanelerden temin edebiliyorsunuz. İnternetten satılmıyor. Satılanlar sahte ilaçlar veya yasadışı ilaçlardır. Dikkatli olunuz.

Eğer aşırı kilolu biriyseniz doktora gitmenizi tavsiye ederim. Elbette sağlıklı yollarla kilo vermeye çalışabilirsiniz. Bu sizin insiyatifinizde olan bir durumdur.

1 ayda 10 kilo verdiren ilaçlar

Benim şimdilik söyleyeceklerim bu kadar olup sözü sizlere bırakmak istiyorum. Daha önce paylaştığım Sağlık Bakanlığı Onaylı Zayıflama İlaçları konusunu ziyaret ederek, yukarıdaki ilaçlar hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz soruları yorum alanından belirtebilirsiniz.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

1 Yorum Yapılmış

  1. Aysel says:

    Ben boğazımı tutarak 1 ayda 6 kilo verdim. Dahasını zorlamadım. Kendimi çok aç bırakmadım. Sadece az yedim ve biraz da spor yaptım. Tabii ki kolay değildi zorlandım ama başka yolu yoktu benim için. Şimdi daha mutluyum.

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir