Reductol zayıflama hapı kullananlar, Reductil 10 mg yorumları ve ölüm haberleri!

Reductil 10 mg eczane fiyatı ne kadar? Birçok kişinin merak ettiği reductol zayıflama hapı halen satılıyor mu bilmiyorum. Bu sayfada reductol veya reductil ile alakalı kullanıcı yorumları, şikayetleri tartışılmaktadır. Siz de sibutramin içeren bu ilaç ile alakalı görüşlerinizi paylaşmayı unutmayınız.
Google News

Reductol zayıflama hapı nedir?

Reductol (Reductil olarak da biliniyor), etken maddesi Sibutramin olan bir zayıflama ilacıydı. Yıllar önce Türkiye’de epey satılan bu ilaç Abbott firması tarafından geliştirilmişti. Birçok kişi reductol kullanarak kilo verdiğini söylemişti.

İnternetten okuduğum reductol yorumları arasında 2 ayda 40 kilo verenlerden 1 ayda 15 kilo verenlere kadar birçok kişinin yorumlarını okudum. Geneli itibariyle zayıfladıktan kısa süre sonra kiloları almaya başladıklarını da eklemeyi ihmal etmemişler.

Fakat sorun geri kilo aldırması değil. Sorun reductil içinde yer alan sibutramin etken maddesi. Bu madde Amerika’da ve Avrupa’da yasaklanmış bir maddedir. Kansere neden oluyor, kalp çarpıntısını arttırıyor, Ritim sorununa neden oluyor vs.. birçok yan etkisi bulunuyor.

Türkiye’de yıllar önce Sağlık Bakanlığı bu ilaç ve Sibutramin içeren tüm ilaçlar ile alakalı karar almış ve eczanelerden, İnternetten ve aktarlardan satışının iptal edilmesini istemişti. Piyasadaki tüm ürünler o zaman toplatılmıştı.

Reductil nereden bulabilirim?

Şu anda halen reductol veya reductil adıyla bu ilacı satanlar var. İçinde sibutramin var mı bilmiyorum ama 1 kutu reductol fiyatı 259 TL gibi bir fiyatla satılıyor.

Satışının yapıldığı sitede %100 bitkisel bir gıda takviyesi olduğu belirtilmiş. Eğer içinde sibutramin yoksa, etkisi var mıdır yok mudur tartışmak gerekir.

Bu konuda 2021 veya 2022 yılında bu ürünü kulalnmış olan kimseler sayfanın altındaki reductol kullanıcı yorumları alanından görüşlerini paylaşırlarsa memnun oluruz.

Reductil eczanelerde satılıyor mu?

Hayır. En son 2011 yılında eczanelerde satışı yapılan bu ürünün içinde Sibutramin maddesi bulunduğundan dolayı Sağlık Bakanlığı tarafından toplatılmıştır. 2011’de eczanelerdeki satış fiyatı 89.06 TL olan bu ilaç şimdilerde -aynı ürünse- 259 TL’ye satılıyor.

Reductil yasaklandı mı?

Evet. Reductil veya reductol olarak da bilinen bu ilaç sağlık bakanlığı tarafından toplatılan bir ilaçtır. Yani içinde Sibutramin içeren ilaçların tamamı şu anda bakanlık tarafından yasaklanmıştır. Zaten Amerika’da ve Avrupa’da bu ilaçların satışı yasaklanmıştı.

Reductil öldürür mü? Reductol ölüm haberleri!

İnternet Haber’in sitesinde yer alan bilgilere göre -ki 21 Ocak 2022’de güncellenmiş- dünya genelinde bu ilacı kullandığından dolayı 34 kişinin öldüğü belirtilmiş. 400’den fazla kişinin de reductil kullandığı gerekçesiyle sağlık sorunları yaşadığı ifade edilmiş. Türkiye’de de birçok ünlü isim bu ilacı kullanarak problem yaşamış.

Eczanelerde satılan zayıflama ilaçları nelerdir?

Seduco Haber’de daha önce, sizler için eczanelerde satılan zayıflama ilaçları ile alakalı bir içerik yayınlamıştık. Birçok kişinin okuduğu bu içeriğimizi ziyaret etmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Reductol kullanıcı yorumları

Bu içeriğimizde -halen bu ürünü kullananlar varsa- memnun kalıp kalmadıklarını bildirebilirler. Reductol veya reductil zayıflama hapı ile alakalı eklemek istediklerinizi de diğer kulanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir