Sağlık Bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları ve fiyat listesi [2022]

Sağlık Bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları nelerdir? Doktorların tavsiye ettiği zayıflama ilaçlarının isimleri bu yazımızda. Siz de en çok merak edilen obezite, aşırı kilo problemi olan insanların kullandığı ilaçları bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. İşte o ilaçlar:

Bakanlık onaylı zayıflama ilaçları

Zayıflamak isteyen, fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler birçok yönteme başvuruyor. Bu yöntemlerden işe yarayanlar olsa da geneli itibariyle pek başarılı olunmuyor. Mesela internetten satın aldıkları zayıflama çayları veya kilo verdirdiği iddia edilen ürünler genelde hayal kırıklığına neden oluyor.

Bu nedenle daha ciddi, etkili yöntemleri araştırmaya başlıyor. Bununla alakalı olarak “sağlık bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları” veya “bakanlık onaylı kilo verdiren ilaçlar nelerdir” diye Google’da araştırmaya başlıyorlar. Bu yazımda sizlere bakanlığımız tarafından onay almış ilaçları listeleyeceğim.

Orlistat içeren ilaçlar nelerdir?

Yıllardır, Türkiye’de sağlık bakanlığı tarafından onaylı olarak satılan 3 farklı ilaç bulunuyor. Bu 3 ilacın da etken maddesi aynı olup aynı etkileri göstermektedir. Kullanılan etken madde, belki daha önce de duyduğunuz “Orlistat” etken maddesidir.

Bu kimyasal sayesinde vücuda alınan yağlar tutulup, emilmeden dışarıya atılıyor. Tabii Orlistat etken maddesinin yan etkileri ciddi olduğundan dolayı mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gereken ilaçlardır. O nedenle reçetesiz satılmıyor.

Doktorların tavsiye ettiği zayıflama ilaçları

Belki daha önce bu ilaçlardan bir tanesinin adını çok duymuşsunuzdur. Hatta nedendir bilmiyorum ama İnternette “Thincal ölüm haberleri” diye bir arama popüler olmuş durumda. Daha önce şurada thincal ölüm haberleri ile alakalı bir içerik hazırlamış, detayları paylaşmıştım. Dilerseniz o yazımı da okuyabilirsiniz.

Biz kendi konumuza dönecek olursak, sağlık bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları 3 adettir. Bunlar;

  1. Thincal 120 mg orlistat 84 kapsül – Koçak Farma
  2. Wanabi Forte 120 mg 84 kapsül – Avixa İlaç
  3. Xenical Forte 120 mg 84 kapsül – Roche ilaç

şeklindedir. Bu ilaçlardan Thincal 120 mg orlistat içeriyor. Diğerleri de aynı oranda 120 mg orlistat içeriyor. Doktorların tavsiye ettiği bu ilaçları, sadece doktorların tedavi ettiği hastalar kullanabilir. Diğerleri kullanımı kendi sorumluluğundadır.

Bakanlık onaylı zayıflama ilaçlarının fiyatları

Peki bu ilaçların güncel fiyatları ne kadar? 2022’de zamlanan bu ilaçların güncel fiyatları aşağıdaki gibidir:

  1. Thincal 120 mg 84 kapsül: 214.31TL
  2. Wanabi Forte 120 mg 84 kapsül: 214.31 TL
  3. Xenical Forte 120 mg 84 kapsül: 423.98 TL

Evet değerli Seduco Haber ziyaretçileri. Bu başlık altında merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz. Bu ilaçların hiç biri internet ortamında satılmıyor. Sadece eczanelerden temin edebilirsiniz. İnternette satılan ve bu ismi taşıyan ilaçlar sahte veya başka ürünlerdir. İtibar etmeyiniz.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir