Etken maddesi Orlistat olan ve eczanelerde satılan zayıflama ilaçları

İçinde Orlistat olan zayıflama ilaçları nelerdir? Bu yazımızda etken maddesi orlistat olan kilo verdiren ilaçları sizler için derledik. Türkiye'de eczanelerde satılan orlistat bileşenli ilaçların isimleri şu şekildedir:

Orlistat

Orlistat nedir? Zayıflamak isteyen kişilerin merak ettiği Orlistat etken maddesi ile alakalı bu yazımızda merak edilen soruları cevaplayacağız. Hatırlayanlarınız vardır belki bir zamanlar “Sibutramin” etken maddesi epey konuşuluyordu.

Tabii tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sibutramin yan etkileri nedeniyle yasaklandı ve biber hapı, elma krom gibi bitkisel gıda takviyeleri de toplatıldı.

Şimdilerde satılan biber hapı veya diğer gıda takviyelerinde bildiğim kadarıyla sibutramin bulunmuyor fakat aşırı derecede çarpıntıya neden olduğundan dolayı çok tehlikeliydi.

Orlistat nedir?

Orlistat nedir?

Orlistat, halk arasındaki deyimiyle fazla kilolu insanların tedavisinde kullanılan bir yağ tutucudur. Ağız yoluyla alınan yağların emilmesini engelleyerek daha fazla kilo alınmasını engeller.

Türkiye’de birçok ilacın içinde kullanılıyor. Direkt olarak bir yerde orlistat almanız mümkün değildir. Bu ilaçlardan birini alarak orlistat’ı vücudunuza almış olursunuz.

Doktorların reçete ettiği bu ilaçları yine doktor kontrolünde kullanmanız gerekiyor. Yan etkileri bakımından güçlü olan bu ilacı hamileler, emziren kadınları, çarpıntısı olan kişiler kullanmamalıdır veya mutlaka doktorun tavsiyesi ile kullanmalıdır.

İçinde orlistat olan ilaçlar hangileridir?

İçinde Orlistat olan ilaçlar 3 tanedir. Bunlar;

  1. Thincal
  2. Wanabi Forte
  3. Xenical Forte şeklindedir.

Hepsinde eşit miktarda orlistat bulunuyor. Her bir kapsülde 120 mg etken madde olup, Thincal’in 42 ve 84 kapsül seçenekleri bulunuyor.

Orlistat kullananlar

Daha önce Seduco Haber’de orlistat içeren ilaçlar ile alakalı bir içerik yayınlamıştık. Sizler de sağlık bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları ile alakalı daha fazla bilgi almak istiyorsanız şuraya tıklayarak ilgili konuya gidebilirsiniz.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir