Green card sonuçları son 3 hafta! DV-2023 sonuçları açıklanıyor!

2021'de green card başvurusu yapmış olan kişiler, green card sonuçlarını çok yakında öğrenebilecekler. Her sene 55 bin kişinin kazandığı bu çekiliş ile alakalı merak ettiğiniz konuları soru-cevap şeklinde buradan iletebilirsiniz. İşte green card başvuru sonuçları...
Google News

DV-2023 green card başvuru sonuçları

Amerika Birleşik Devletleri tarafından, her sene dünya genelinde 55 bin kişiye verilen çeşitlilik vizesinin adı, halk arasında “Green Card” olarak biliniyor. Türkiye’nin de aralarında olduğu birçok ülkeden her yıl milyonlarca insan ABD’de yaşayabilmek adına green card çekilişine katılıyor.

Tamamen ücretsiz olarak yapılan green card başvuru süreci dvprogram.state.gov internet sitesi üzerinden olmaktadır. Geçtiğimiz sene 6 Ekim 2021 ve 9 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılan başvuruların sonuçları, 7 Mayıs 2022’de açıklanacaktır.

Zaman farkından dolayı başvuru sonuçları açıklandığında Türkiye’de sabah 7’de açıklanmış olacaktır. Eskiden sistem yoğunluğundan dolayı adamların sunucuları yanıt vermiyordu fakat geçtiğimiz yıldan beri bu problemi aşmış olacaklar ki bağlantı problemi yaşanmadı.

Green Card’ın çıkması tamamen şans işi!

Green Card çekilişi, tamamen kısmet meselesidir. Kimisine ilk başvuruda çıkıyor, kimisine de 20 başvuru yapmış olmasına rağmen çıkmıyor. Şahsen, ilk başvurumda çıkmıştı bana. Şu anda ABD’de ikamet etmekteyim. Green Card ile alakalı merak ettiğiniz konular olursa sormaya çekinmeyiniz.

Bildiğim kadarını ücretsiz bir şekilde cevaplamaya çalışacağım. Bunun için Facebook ve diğer sosyal mecralarda green card grupları bulunuyor. Oralardan da green card ile alakalı merak ettiğiniz konuların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Green card sonuçları nasıl kontrol edilir?

Çok basittir. Başvuru yaptığınızda size verilen bir “Confirmation Number” olması gerekiyor. Unuttuysanız da problem değil, email adresi, soyadınızı ve doğum tarihinizi girerek bu numarayı öğrenebiliyorsunuz.

Başvuru yapmış olduğunuz dvprogram.state.gov sitesine girerek ilk ekranda karşınıza çıkan “Check Status” butonuna tıklayınız. Sonrasında sırasıyla şu bilgileri girmeniz gerekiyor:

  1. Confirmation Number (başvuru yaparken vermişlerdi)
  2. Last/Family Name (Soyadınız)
  3. Year of Birth (Doğum yılınız)
  4. Authentication (Doğrulama kodu)

Bu bilgileri doğru bir şekilde girdiğinizden emin olunuz. Eğer kazanmışsanız “Congratulations” yazısını görürsünüz. Eğer kazanmamışsanız zaten kırmızı bir uyarı yazısı size kazanmadığınızı söylüyor.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir