Netflix reklamlı abonelik (üyelik) paketi fiyatı ne kadar?

Netflix, yıllar sonra ilk defa abone kaybetti. 2022'nin ilk çeyreğinde 2 milyondan fazla abone beklerken şirket 200 bin mevcut abone kaybı yaşadı. Bu durum netflix hisselerinin düşmesine neden oldu. Peki netflix reklamlı abonelik paketi ne kadar olacak? İşte detaylar...
Google News

Netflix reklamlı paket ne zaman çıkacak?

Netflix, 10 yılı aşkın bir süredir karşı oldukları bir sistemi aktif etmeyi düşünüyor. Yıllardır ilk defa abone kaybı yaşayan stream platformu Netflix, rapor açıkladıkları 19 Nisan 2022’de yaklaşık yüzde 25 düşüş yaşadı. Bu durum şirketin büyük zarara uğramasına neden oldu.

Konuyla alakalı olarak Netflix’in eş CEO’larından Reed Hastings yaptığı açıklamada “beni tanıyanlar reklamlı seçeneğe ilk günden karşıyımdır. Bu sistemi sevmesem de kullanıcıların isteklerine karşılık vermek gerekiyor” diyerek Netflix için reklamlı abonelik paketini düşündüklerini söyledi.

Hulu, HBO  gibi platformlarda işe yaradığını vurgulayan Hastings, 2022 yılında değil hatta belki 2023 yılında da değil ama 2024 yılında reklamlı sürümü aktif edeceklerini belirtti. Bu durumun Netflix hisselerinin daha ne kadar düşmesine neden olacağı bilinmiyor.

Netflix reklamlı üyelik ne kadar olacak?

20 Nisan 2022’de Netflix günü yüzde 36 zararla kapattı. Öten yandan abonelik ücretinin ne kadar olacağı da merak ediliyor. Bu konuyla alakalı Hastings bir açıklamada bulunmadı fakat Hulu ile kıyas yaptığımız zaman Netflix’in reklamlı paketinin 6-7 dolar arasında olacağını, Türkiye’de ise 20-30 TL arasında olabileceğini tahmin ediyoruz.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir