Green Card DS-260 formu doldururken hata alıyorum diyenler!

Green Card kazananlar, DS-260 formunu doldurmaya başladı. Birçok kişi formu doldurmak isterken "your request cannot be processed at this time" uyarısını alıyor. Bu ne demek? Ne yapmam gerekiyor? siz de bu soruları düşünüyorsanız haberi okumaya devam edin.

DS-260 formu doldururken hata alıyorum!

Green Card başvuru sonuçları geçtiğimiz gün açıklandı. Çekilişi kazanmış olan kişiler zaman kaybetmeden işlemleri başlatmak istedi. İlk yapılması gereken işlem “DS-260″ formunu doldurmaktır. Çoğu kişi bu formu doldurmaya çalışırken ” Your request cannot be processed at this time.” uyarısını alıyor. Peki bu ne demek?

Endişe etmenizi gerektirecek bir durum yok. Bunu belirtmek istiyorum. Sistem yoğunluğundan dolayı şu anda siteye erişemediğinizden dolayı “İstediğiniz şu anda işlenemiyor” uyarısını alıyorsunuz. Bunu günün değişik zamanlarında denemeniz gerekiyor. Hangi anda fırsat bulursanız o anda bilgilerinizi girmeye başlayabilirsiniz.

Şu anda sisteme bilgilerinizi girerek, formu doldurmaya başlamış olsanız bile bir sonraki aşamaya geçtiğinizde yine aynı hatayı almanız mümkündür. O nedenle DV2023 talihlilerinin zamanı çok. Bugün olmazsa yarın, yarın olmazsa başka bir gün de bu işlemi yapabilirsiniz. Yani böyle bir durumla karşılaştığınızda yapabileceğiniz bir şey yok. Denemeye devam edeceksiniz.

DS-260 formunu doldururken sizden ilk olarak “Case Number“, “Green Card kazanan kişinin soyadı“, “doğum tarihi (önce ay, sonra gün sonra da yıl yazılmalı“, bir de “Confirmation Number” girilerek bir sonraki aşamaya geçiyorsunuz. Şimdiden herkese kolay gelsin. Epey uzun bir form olacağını hatırlatmak istiyorum. Bol şanslar.

Bu arada DS-260 formunu şuraya tıklayıp, gittiğiniz sayfada “DS-260, Online Immigrant Visa and Alien Registration Application” bağlantısına tıklayabilirak doldurmaya başlayabilirsiniz.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

2 Yorum Yapılmış

  1. osman says:

    Ben de bir türlü DS 260 formunu dolduramadım. Numaraları filan girdikten sonra kırmızı yazılı bir uyarı çıkıyor. Paniklemeli miyim? Yada bir çözüm önerisi var mıdır?

  2. Seduco Haber says:

    11 Mayıs 2022 ile 13 Mayıs 2022 arasında, iki günlük bir bakım nedeniyle DS-260 formuna erişim olmayacaktır. DS-260 formu sitesi açılmıyor diyenler için paylaşmak istedim.

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir