Netflix 200 bin abone kaybetti, reklamlı üyelik paketi gündemde!

Netflix hisseleri neden düştü? Gelir raporu açıklayan firma gün içinde yüzde 40’a kadar geriledi. Peki Netflix ne yapacak? Reklamlı abonelik fiyatı ne kadar olacak?

Netflix, çıktığı günden bu yana gerek yayınlarıyla gerek abonelik paketleri ile çok konuşuluyordu. Dün (19 Nisan 2022) gelir raporu paylaşan Netflix, bugün güne %27 zararla başlayıp gün ortasında %37’lere kadar düştü. 

Netflix’in bu kadar düşüş yasamasının nedeni, yılın ilk çeyreğinde 200 binden fazla kullanıcının aboneliklerini yüksek fiyat nedeniyle iptal etmiş olmasıdır. 3 ay önce paylaştığı bir başka raporda da zarar eden Netflix çareyi abonelik seçeneklerine ücretli üyelik tipini koymakta buldu. 

Şimdiden bu karar kullanıcılar tarafından tepkilere neden oldu. Amerika’da Hulu, HboMax, STARZ, Prime, Showtime vs.. seçeneklerin artması da Netflix hisselerinin düşmesinin nedenlerinden biridir. 

Netflix’in CEO’su Reed Hastings sosyal medya hesabında paylaştığı duyuruda reklamlı film veya dizi izlemeyi sevmiyorum fakat daha ucuz abonelik paketi isteyen kullanıcılar için böyle bir seçeneği hayata geçireceğiz ifadelerini kullandı. 

Bugün yaşanan büyük düşüş ile birlikte Netflix 4 yıl önceki seviyelerine geriledi. Bundan sonra nasıl bir yol izleneceği merak konusu. Siz ne düşünüyorsunuz? 

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir