Arap Telekom nedir? Twitter’da ArapTelekom neden gündem oldu?

Bugün Twitter'da gündem olan arap telekom etiketi, Türk Telekom'un yabancı uyruklu vatandaşlara sağladığı kolaylıkları kendi vatandaşlarına sunmaması ile alakalıdır. Siz türk telekom ile alakalı bu paylaşım hakkında ne düşünüyorsunuz?

Arap telekom olayı nedir?

Bugün Twitter’a girdiğimizde birçok kişinin karşısına “Arap Telekom” etiketi çıkmıştır. Merak ettim. Dedim acaba Türkiye’de Türk Telekom’a karşı yeni bir rakip mi geliyor diye üzerine tıkladım. Baktım ki en üstte “Jahrein (@jahreindota)” kullanıcı adıyla bir eleman 2 ader görsel paylaşmış.

Paylaşılan görsellerden birinde Türk Telekom’un yabancı uyruklu vatandaşlar için yapmış olduğu kampanya, diğerinde ise Türk vatandaşlar için hazırlamış oldukları -sözde- kampanya yer alıyordu. Doğrusu bu görselleri görünce üzüldüm. Kemal Sunal’ın yıllar önce söylemiş olduğu “Kendi ülkemizde, kendi paramızla biz rezil olduk” sözü geldi aklıma. Ne kadar da haklıymış.

Bu ülkede Türkiye vatandaşı olan insanlar hariç herkes bir şekilde her şeyden yararlanabiliyor. İndirimler, tatiller, yardımlar vs.. Sıra kendi vatandaşlarına gelince de “acaba nasıl daha fazla vatandaşa geçiririz” diye kendileriyle yarışıyorlar.

Jahrein paylaştığı tweette şu ifadeleri kullanmış ve aşağıda paylaştığım görselleri eklemişti:

“Merhaba sevgili @TurkTelekom

TÜRKTelekom…

TÜRK… Telekom…

Aynı tarifeyi Arap’lara 48 liraya satarken Türk’lere 80 liraya satmanızın mantıklı bir açıklaması var mı? (soldakini Yabancı kimlik numarası olmadan alamıyorsunuz)”

Türk Telekom’un yabancılara sunduğu avantajı neden kendi vatandaşlarına sunmuyorsun diye gayet mantıklı ve güzel bir soru sormuş Jahrein isimli bu arkadaş. Haklı. Biz de tekrar etmek istiyoruz. Bu ülkedeki yöneticilerin, kurumların ve gücü elinde tutanların gücü bir tek kendi halkına mı geçiyor? Hep onları mı basamak olarak kullanacaklar? Hep onlar mı ezilecek? Bu kin, bu nefret neden?

Kendi ülkemizde yabancılaştık

Yukarıya aynı paylaşıam cevap yazan başka bir kullanıcının yorumunu da eklemek istedim. Sizce de adam haklı değil mi? Bir tek biz yabancılaştık ülkeye. Bizim haricimizdeki herkes, bizden daha avantajlı durumda. Siz ne düşünüyorsunuz?

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir