Güneş sisteminde bulunan gezegenler arkaplan resimleri (Full HD)

Siz de yıldızları seviyorsanız bilgisayarınızın arkaplan görseli olarak aşağıda paylaştığım arkaplan resimleri listesinden birini kullanabilirsiniz. Şahsen 2. paylaştığım görsel benim en çok hoşuma giden görsel olup, şu anda bilgisayarımda bunu kullanmaktayım. Siz de güneş sistemi gezegenleri arkaplan resimleri ile alakalı yorumlarınızı paylaşmayı unutmayınız.

1 Güneş Sistemi Arkaplan Resimleri HD

Bu arkaplan resminde Güneş sağ tarafta kalmış durumda. Soldan sağa doğru sayacak olursak gezegen isimleri şu şekilde olmaktadır: Neptün, Uranüs, Satürn, Uranüs, Mars, Dünya, Dünya ile Venüs arasında AY var, Venüs ve Merkür.

2 Güzel bir güneş sistemi gezegenleri arkaplan resmi

Bu arkaplan resmi en çok sevdiğim görsellerden biridir. Şu anda bilgisayarımın arkaplan resimleri arasında dönmektedir. Çok gözü yormayan, baktıkça insanın içini açan bir manzarası bulunuyor. Ya da sadece ben mi öyle düşünüyorum? 🙂

3 Sıralı bir şekilde gezegenler ve isimleri arkaplan resimleri

Bu güneş sistemi arkaplan görseli biraz daha detaylı. Diğerlerinden farklı olarak Ceres, Android Kemeri, Pluto, MakeMake, Kuyruklu Yıldız da eklenmiş. Gezegenlerin oranları doğru mu emin değilim. Ama sıralaması bu şekildedir.

4 Microsoft’un sitesinde bulduğum bir güneş sistemi görseli

Bu görseli de Microsoft’un internet sitesinde buldum. Gezegenler bilgisayar ile çizilmiş olup orbitlerine sırasıyla yerleştirilmiştir. Hoşunuza gidebilir diye bunu da paylaşmak istedim.

5 Geniş ekranlar için güneş sistemi gezegenleri arkaplan resimleri

Eğer geniş bir ekranınız varsa bu görsel “Cuk” diye oturacaktır. 1920X1080 çözünürlüklü ekranlarda resim yarım kalmaktadır. Ama genişlik olarak 1920’den büyük bir genişliğe sahipseniz bu arkaplan resmi hoşunuza gidebilir.

6 Solar System Planets Wallpapers FULL HD

Biraz fazla görsellik katılmış bu arkaplan resimleri görselinde Güneş ortada, gezegenler ise sırasıyla güneşe olan uzaklıklarına göre dizilmiş durumda. Dünya bildiğiniz üzere Güneşe yakın olan üçüncü gezegendi. İlki Merkür, İkincisi Venüs ve dünyadan sonra da Mars gelmektedir.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir