Sezaryen doğum kaç saat sürer? Ölme ihtimali nedir?

Sezaryen doğum kaç saat sürer? Birçok kadının merak ettiği sezaryen doğum süresi ile alakalı bu yazımızda da biraz detay paylaştık. Ayrıca sezaryen doğum ağrıları, yaranın iyileşmesi, doğumdan sonra ölenler ile alakalı bazı istatistikleri de paylaştım. İyi okumalar.

Sezaryen doğum kaç saat sürer?

Bugün ki paylaşımlarımdan biri de sezaryen doğumun süresi ile alakalı olacak. Birçok kişi sezaryen doğum kaç saat sürüyor veya sezaryen doğum kaç dakika sürer diye aratıyor. Aslında bu soruların ve fazlasının cevaplarını genel bir başlık altında toplamıştım.

Fakat sadece bu soru için gelenler için burada cevaplayıp geçmek istiyorum. Öncelikle belirtmeliyim ki her kadın için sezaryen doğum süresi farklıdır. Kimi kadınlar 30 dakikada doğumu tamamlıyorken kimilerinin 1 saat sürebilmektedir.

Tabii doğumun kendisi bu kadar sürmüyor. Hazırlık aşaması da bu süreye dahildir. İşte ne bileyim anestezidir, bazı testlerin yapılmasıdır vs.. doğum ile birlikte yarım saat ile 1 saat arasında değişmektedir.

Sezaryen doğum ile alakalı merak ettiğiniz birçok sorunun cevabına ulaşmak için sezaryen doğum nedir başlıklı içeriğimize göz atmak isteyebilirsiniz.

Sezaryen doğumdan dolayı ölen var mı?

Evet. Normal doğumda olduğu gibi sezaryen doğum esnasında veya sonrasında ölen kadınlar vardır. Bu sayı normal doğuma göre fazladır. Ortalamaya bakacak olursak 100 bin kişiden 2.2’si sezaryan doğumdan dolayı ölmüştür.

Sezeryan doğum acısı var mı?

Şöyle cevap vereyim. Evet vardır. Fakat doğum anında ve doğumdan sonra acıların azaltılması için ilaçlar veriliyor. Zaten doğum anında anestezi nedeniyle hiç bir şekilde acı hissetmiyor. Fakat anestezinin etkisi geçtiği zaman ilaçlarla oluşabilecek acının önüne geçiliyor.

Sezeryan doğumdan sonra kaç günde iyileşir?

Sezaryen doğum yaptıktan sonra bir kadının iyileşmesi süresi kendisine bağlı olmakla beraber 3 hafta ile 6 hafta sürebilmektedir. Eğer kadın kendisine dikkat eder, beslenmesine özen gösterirse ve tabii metabolizması da bunun için uygunsa 3 hafta gibi bir sürede kesikler kapanabiliyor.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir