DV2023 Green Card sonuçları için son 1 gün! (2022)

Green card sonuçları ne zaman açıklanacak diye 4 gözle bekleyen adaylar, Müjde! Son 1 gün. Yarın siz de DV2023 green card çekilişi sonuçlarını kontrol edebilirsiniz. Siz de green card forum kategorisinde görüşlerinizi paylaşabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.

Green Card sonuçları için son gün!

2021 yılının sonlarına doğru DV2023 için green card başvurusu yapan kişiler -unutmamışlardır- fakat yine de hatırlatma babında bu içeriği hazırlamak istedim. Aylardır beklediğiniz o an geldi çattı. Tam olarak 1 gün sonra 2023 ile başlayan konfirmasyon numaranızı kullanarak, Amerika’ya gidip gidemeyeceğinizi kontrol edebilirsiniz.

Yıllar önce -galiba 8 yıl oldu- green card başvurusu yapmıştım. Doğrusu ilk başvurumdu. Hiç bir beklentim yoktu. Sonra sonuçlar açıklandığında bir kontrol edeyim dedim. Ne göreyim? 😀 Kazanmıştım. Amerika’ya gittim. Orada yaşıyorum. Bu içeriği de şu anda ABD’den yazıyorum. İleride bu kişilerden biri de siz olabilirsiniz.

Ne de olsa 55 bin kişi alınacak. Rakam çok. Her ne kadar başvuru sayısı fazla olsa da 55 bin iyi bir rakam. Her neyse. Umarım bu içeriği okuyorsanız, kazananlardan biri de siz olursunuz. Doğu saatiyle 7 Mayıs 2022, saat 12’de green card sonuçları açıklanıyor. Yani Türkiye’de ise akşam saat 7 veya 8 gibi kontrol edebilirsiniz.

Tabii her sene olduğu gibi başvuru sonuçlarını kontrol edeceğiniz dvprogram.state.gov sitesinde yoğunluk olacaktır. Site bir süre açılmayabilir. Acele etmenize gerek yok. Birkaç gün sonra kontrol etseniz de olur. Sonuç zaten değişmeyecektir.

Siz de green card dv2023 çekilişini kazananlardan biriyseniz, yorum yazmayı unutmayın. Şimdiden hayırlı olsun. 🙂 Seduco Haber’de paylaşılan green card haberleri için green card forum bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

2 Yorum Yapılmış

  1. Murat says:

    Tüh ya bu sene de “has not been selected” yazısını gördük. Ne zaman çıkacak Allah’ım bu green card bize? Bazılarına ilk başvurularında çıkıyor. 7 yıl oldu başvuruyorum ama halen tık yok. Ne bana ne de eşime. İkimizde bahtsız bedevi geldik, bahtsız bedevi gideceğiz bu dünyadan. :/ 🙁

  2. Pınar says:

    Kuzenim benim adıma başvuru yapmıştı. Hiç umudum yoktu. Bugün öğrendim ki green card bana da çıkmış. Başvuruyu kontrol ettiğimde “you have been randomly selected” gibi bir şey yazıyordu. Çok mutluyum. Çocuklarım ve eşimle birlikte amerikaya gidiyoruz inşallah. 🙂 Darısı gitmek isteyen diğer insanların başına. Valla çok mutluyum ya. 😀

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir