Canfeza Sezgin kimdir? Kaç yaşında, nereli, hasta yorumları

Canfeza Sezgin kimdir? Bu biyografi yazımızda Prof. Dr. Canfeza Sezgin ile alakalı "kimdir", "nereli", "kaç yaşında" gibi soruların cevaplarını bulacak, ayrıca canfeza sezgin hasta yorumları & şikayetleri de okuyabileceksiniz.

Canfeza Sezgin kimdir?

Canfeza Sezgin, 1970 yılında Bursa’da dünyaya gelmiş ve aktif olarak akademik kariyerine devam eden bir doktordur. Uzmanlık alanı Onkoloji’dir. Kendi sitesindeki öz geçmişinde İç Hastalıkları ve Fitoterapi uzmanı olduğu da yazıyor.

Öncelikle CanFeza nedir? Bu sorunun cevabını paylaşalım. Netice de belki de birçok kişi için ilk defa duydukları bir isimdir. Can Feza, eski Türkçe’de “Cana can katan, gönle ferahlık veren” anlamlarına gelmektedir. Ayrıca ayın 23. günü ve musiki müziğinde bir makamın adı olduğu da belirtiliyor kaynaklarda.

Canfeza Sezgin’in eğitim kariyeri

Kariyerine çok önem vermiş. 1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun olduktan sonra 1999 yılında mezun olduğu üniversitede iç hastalıkları uzmanı olarak çalışmaya başlıyor. Aradan 2 yıl geçtikten sonra Onkoloji alanında uzmanlığını alıyor ve 2001 yılında Onkoloji uzmanı olarak aynı ünivrersitede çalışmasına devam ediyor.

2006 yılına kadar yaptığı çalışmalar neticesinde 2006’da onkoloji doçenti ünvanını, 2013 yılında ise prof ünvanını alıyor. Meme kanseri olmak üzere birçok kanser türünde çalışmaları bulunmaktadır. Bunlarla alakalı kitapları yayınlanmıştır.

Son zamanlarda fitoterapi yani bitkisel gıda takviyeleri ile ekranlarda görünen Canfeza Sezgin, bitkisel takviye önerilerinde bulunarak sağlılı bir yaşamın doğal ürünlerle olabileceğini düşünüyor.

Canfeza Sezgin hasta yorumları

Canfeza Sezgin ile alakalı daha fazla bilgi almak için şuraya tıklayıp, kendi sitesindeki özgeçmiş bölümünü inceleyebilirsiniz.

Derece Bilim Dalı Üniversite / Fakülte Yıl
Tıpta Uzmanlık  İç Hastalıkları Ege Üniversitesi Tıp Fak. 1999
Yan Dal Uzmanlık  Tıbbi Onkoloji Ege Üniversitesi Tıp Fak. 2001
Doçent Tıbbi Onkoloji BD Ege Üniversitesi Tıp Fak. 2006
Profesör Tıbbi Onkoloji BD Ege Üniversitesi Tıp Fak. 2013
Profesör Tıbbi Onkoloji Kliniği Biruni Üniversite Hastanesi 2016-

Sayfanın altında bulunan yorum alanından canfeza sezgin hasta yorumları yer almaktadır. Instagram sayfasında sürekli güncel paylaşımlarda bulunan doktor bey ile alakalı çok fazla olumsuz yoruma rastlamadım. Siz ne düşünüyorsunuz?

Canfeza Sezgin kaç yaşında?

Bursa’da dünyaya gelen Canfeza Sezgin, 2022 itibariyle 49 yaşındadır. Bazı kaynaklarda aslen İzmir’li olduğu da belirtilmişse de bu konuda kendisinden bir şey duymadım veya özgeçmişinde bu konuda bir şey belirtmemiştir.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir