Lida öldürdü mü? Lida zayıflama hapı kullananlar

Lida zayıflama hapı nedir? Lida ölüm haberleri doğru mu? Bu içeriğimizde yıllar önce Türkiye'de yasaklanan zayıflama hapı olan Lida kapsül ile alakalı merak edilen soruları yanıtladık. Siz de lida zayıflama hapı kullanıcı yorumları okumak isterseniz, direkt sayfayı en aşağıya kaydırabilirsiniz.
Google News
Lida zayıflama hapı nedir? Lida ölüm haberleri doğru mu? Bu içeriğimizde yıllar önce Türkiye'de yasaklanan zayıflama hapı olan Lida kapsül ile alakalı merak edilen soruları yanıtladık. Siz de lida zayıflama hapı kullanıcı yorumları okumak isterseniz, direkt sayfayı en aşağıya kaydırabilirsiniz.

Lida zayıflama hapı ölüm haberleri

Lida zayıflama hapı ile alakalı olarak yaklaşık 10 yıl öncesinden adını duymuştum, hatırlıyorum. Bugün nereden geldiyse aklıma geldi ve Google’a “lida zayıflama hapı” diye aratasım tuttu. Baktım bir instagram sayfasında halen ürünün satışı yapılıyor.

Eskiden -hatırladığım kadarıyla- lida kapsüllerinin içinde sağlık bakanlığı tarafından yasaklanmış olan sibutramin etken maddesi bulunuyordu. Şimdikilerde tabii bu madde yok. En azından olmadığı iddia ediliyor.

Sonra Google’ın önerileri arasında “Lida zayıflama hapı öldürdü mü” şeklinde bir öneri gördüm. Dikkatimi çekti. Baktım bir sürü haber sitesinde Lida zayıflama hapı öldürdü şeklinde haberler yapılmış.

Bunlardan en detaylısı Duvar’ın internet sitesinde yer alıyordu.12 Haziran 2018’de yapılan bu habere göre 7 kişi Lida kullandığından dolayı hayatını kaybetmiş. Şok oldum. Bilmiyordum doğrusu insanların zayıflama hapları kullandığından dolayı öldüğünü.

Haberleri okumaya devam ederken Ekşi Sözlük’ten Milliyet’e, Gazete Vatan’dan Yeniçağ Gazetesi’ne birçok siteyi dolaştım. Haberlerde Lida’da “Fenolftalein” adında kansere neden olan bir maddenin yer aldığı belirtilmişti.

Derken aşağıdaki videoyu buldum. Videoda Adana’da yaşayan bir gencin “Çin’den sipariş ettiği Lida” ile hayatını kaybettiğini izledim. Üzüldüm. Allah ailesine sabır versin.

Belki daha başka haberler de vardır fakat şimdilik bu kadarıyla yetineceğim. Videodan sonra yazıyı okumaya devam ediniz.

Lida kullanıcı yorumları

Böylesine haberlerin olduğu bir ülkede halen Lida’nın satılıyor olması doğrusu merakımı çekti. Lida zayıflama hapının satıldığı siteye gittim. İnceledim. İçeriğine baktım ilk olarak. İddia ettiklerine göre Lida’nın içeriği aşağıdaki maddelerden oluşuyormuş:

  • Citrus aurantium 87.5mg
  • Cassia Tora 59.5mg
  • Citrus reticulata 52.5mg
  • Morus alba Leaf 45.5mg
  • Medical Amylum 105mg
  • L-cartinite 12mg
  • S.M.H 15mg

S.M.H’nin ne olduğunu bilmiyorum. Bu şekilde belirtmişler. Bu listede Sibutramin yer almıyor. Söylediklerine göre Lida zayıflama hapları Çin’de üretilip, Türkiye’ye gönderiliyormuş.

Lida kapsüllerindeki jelatin helal mi?

Lida DaidaiHua isimli zayıflama haplarının üstünde jelatin kullanılmış. Bu haplar eğer Çin’nden geliyorsa ve oradaki adamlar Müslüman değillerse jelatinler büyük ihtimal ile domuzdan elde edilmiştir. Domuz olmasa bile helal kesim inek, koyun gibi hayvanlardan elde edildiğine dair bir belgeye rastlamadım. Yani anlayacağınız şu durumda Lida kapsüllerindeki jelatine haram gözüyle bakıp, bu konuda ürünü satan kişilerin “Helal Sertifikası” alıp sitelerinde yayınlaması gerekiyor.

Lida zayıflama hapı kaç kilo verdirir?

Eğer gerçekten işe yarıyorsa -satış sitelerinde öyle iddia ediliyor- kişiden kişiye değişmekle birlikte 1 ay gibi bir sürede 6 kilo verdirdiği iddia ediliyor.

Lida hapı kullanırken bol su tüketmeniz tavsiye ediliyor. Çünkü kullandığınız bu ürün metabolizmanızı hızlandıracağından dolayı vücudunuzdaki suyu azaltacaktır. Bol su takviyesi ile yorgunluğunuzun giderilmesi sağlanmaktadır.

Sibutramin Öldürür mü?

Sibutramin maddesi Amerika’da yasaklanmış bir maddedir. Avrupa’da zaten yasaklıydı. Son 10 yıldır Türkiye’de de yasaklanmış olan sibutramin maddesi kalbe ciddi zarar veren bir maddedir. Bu nedenle ölüme neden olabilecek olan bir maddedir. Türkiye’de hiç bir ilaçta Sağlık Bakanlığı bu maddenin kullanılmasına müsaade etmiyor.

Lida neden yasaklandı?

Lida zayıflama hapı bir zamanlar Türkiye’de yasaklanmıştı. Şu anda bu yasak devam ediyor mu bilmiyorum fakat İnternette lida zayıflama hapı halen satılmaktadır.

Lida’nın yasaklanmasının nedeni insanların ölümüne neden olan sibutramin maddesinin ve kansere neden olan Fenolftalein maddesinin kullanılmış olmasıdır. 2007 yılında tüm illerde toplatılma kararı alınmıştı.

Sağlık Bakanlığı Onaylı Zayıflama İlaçları

Lida zayıflama hapı fiyatı

Trendyol’da da satılan (Lida Yu Dali lidadeva ) Lida’nın satış fiyatı 118 TL’dir. Resmi internet sitesi denilen internet sitesinde satılan Lida’nın (Orjinal deniliyor) 180 TL olduğunu da belirtmiş olalım. Çiçek sitesi olan ÇiçekSepeti’nde de bir zamanlar ” Orjinal Bandrollü Lida Zayıflama Hapı” satışı yapılmış. Şu anda stokta olmadığı belirtilmiş.

Lida zayıflama hapı kullananlar

Bu araştırmalarım sonucunda önemli gördüğüm detayları sizlerle paylaşmaya çalıştım. Lida zayıflama hapı ile alakalı sizler de merak ettiğiniz konuları yorum alanından paylaşabilirsiniz. Siz lida hakkında ne düşünüyorsunuz? Kullandınız mı? Kullanmayı planlıyor musunuz? Neden?

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir