Kilo verdiğimi nasıl anlarım? İnsan zayıfladığını nasıl anlar?

Bir insan idrar rengi ile zayıfladığını anlayabilir mi? Yani idrar rengi koyu olursa zayıfladığım anlamına gelir mi? Bu yazımda birlikte zayıfladığımı nasıl anlarım sorusuna cevap arıyoruz. Siz de lütfen tecrübelerinizi yorum yazarak dile getiriniz.
Google News

Kilo verdiğim nasıl anlaşılır?

 Zayıflamak için çoğumuz değişik yöntemler uygulamışızdır. Kimimiz zayıflama ilaçları kullanmış kimimiz de ilginç kürler denemişizdir. Şu anda halen kilolarıyla sorunu olan biri olarak şu satırları yazarken moralimin ne kadar düşük seviyelerde olduğunu anlatamam.

Ne yaptıysam işe yaramıyor veya yeterince sabır gösteremiyorum. Günlük 1 öğün yemek yiyorum. Aralarda ise kalorisi düşük atıştırmalıklar alıyorum ve bol su tüketiyorum yine de birkaç hafta sonunda bir değişiklik olmadığını gördüğümde moralmen çöküyor, tekrardan yemeye başlıyorum.

Böyle bir kısır döngünün içinde dolanıp duruyorum. Yıllar önce meksika biber hapı, elma krom, beyaz çay vs.. kullanmadığım gıda takviyesi kalmadı. En etkilisi meksika biber hapıydı ve o da ölümden döndürdü. Sonrasında kullanmayı bıraktım zaten bu tarz ürünleri.

Her neyse. Şimdilerde yeni bir diyete başladım. Kaç gün veya hafta sürer bilmiyorum. İyi motive olduğuma inanıyorum ve bakalım -inşallah- bu defa en azından birkaç kilo verebilirim.

Sizler gibi ben de internette zayıfladığımı nasıl anlarım sorusuna cevaplar aradım. Doğrusunu söylemek gerekirse sağlıklı pek bir bilgiye ulaşamadım. Kimi yerde idrar renginden zayıfladığını anlayabilirsin kimi yer de dalga geçer gibi tartılarak kilo verdiğini anlarsın gibisinden notlar bırakılmıştı.

Doğrusunu söylemek gerekirse idrar rengi olayı kafama yattı. Çünkü spor yaptığım zamanlarda idrar rengimde koyulaşma oluyordu. Normal zamanlarda ise o kadar koyulaşma olmuyordu. Bu da galiba yağ yakımından dolayı ortaya çıkan toksinlerdir diye düşünüyorum fakat bu konuda emin değilim. Yani size idrar renginizin koyu olması kesinlikle zayıfladığınız anlamına gelir diyemiyorum.

Sağlık Bakanlığı Onaylı Zayıflama İlaçları

Bu konuda sizin fikriniz varsa lütfen yorum alanından belirtiniz. Eğer “zayıfladığımı nasıl anlarım” sorusuna cevabınız varsa lütfen bizimle de paylaşınız. Öte yandan sağlık bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları başlıklı konumu ziyaret ederek hangi ilaçların bakanlık tarafından onaylı olduğunu öğrenebilirsiniz.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir