Barbaroslar İlyas öldü mü? Caner Topçu diziden ayrılıyor mu?

Barbaroslar 27. bölümde İlyas, Mesih paşa tarafından vuruldu. Herkes ilyas diziden ayrılıyor mu? İlyas ölecek mi? sorularının cevabını merak ediyor. Haydi birlikte Caner Topçu diziden ayrılıyor mu yoksa devam edecek mi konusunu tartışalım.

Barbaroslar İlyas ölecek mi?

Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı dizisinin bu haftaki bölümü ilk başlarda durgun geçmiş olsa da sonraları heyecanlandırdı. Doğrusu yine final sahnesinde Hızır Reis, Piri Reis ve yeni adıyla Murat’ın düşmanların elinde kalacağı ve kurtarılma sahnesinin önümüzdeki haftaya bırakılacağını düşündüm izlerken.

Fakat sonradan Kemal Reis’in adamları gelip onları kurtardı. Şahbaz ve Ayı Piero Hızır reisler tarafından ele geçirildi. Hızır Reis, kardeşini kurtarma heyecanıyla Keremez’e doğru yola çıkacak fakat hücrelerine kadar kin ile dolu olan Mesih Paşa tarafından vurulmuş olduğundan haberi olmayacak.

İlyas’ın diziden ayrılmasının yakınlarda olacağını zannetmiyorum. Daha ilerleyen bölümlerde de İlyas karakteri karşımıza çıkacaktır. İlyas’ın düşman ile savaşın olduğu bir esnada şehit olması gerekiyor. Yani tarihe baktığımızda şu anda yaşamaya devam edecektir diyebilirim.

Mesih Paşa’nın sonu yaklaşıyor. Bunu siz de fark etmişsinizdir. Mesih Paşa, Şahbaz’ın Keremez’de konuşması sonrası İlyas’ı boş yere vurmuş olması nedeniyle Oruç Reis haddini bildirip, Keremez’den gönderecektir.

Bu arada Kaptan-ı Derya olan Hızır Reis’in yani sonraları herkesin kullanacağı Barbaros Hayrettin Paşa’nın Cezayir’in bir kenti olan Cicel’e gitmeleri de yakındır. Cicel şehrinin adı 27. bölümde geçti. Şahbaz diziden ayrılacak, onun yerine yeni isimler dahil olacaktır. Henüz bilmiyorum.

Önümüzdeki hafta olmazsa da bir sonraki hafta Modon şehrinin de İslam topraklarına katılmasını izleyebiliriz. Tabii anladığım kadarıyla dizide kronolojik bir takvim takip edilmiyor. Olaylar parça parça aktarılıyor gibi. Modon kuşatması 1500’de Sultan Bayezid tarafından yapılıyor. Şu anda tahta Şehzade Korkut’un olduğu vurgulanıyor. Şehzade Korkut ise Sultan Bayezid’in oğludur.

Her neyse, çok detaya girmeyelim. :). İlyas karakterini canlandıran Caner Topçu’nun diziden ayrılmayacağını söyleyerek, konuyu burada noktalayayım.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir