Serdar Kuzuloğlu kimdir? Hz. Adem için ne söyledi? Hakaret etti mi?

Serdar Kuzuloğlu, Hazreti Adem'e hakaret etti. Katıldığı bir panelde Hz. Adem için "Aptal, Salak" ifadelerini kullandı.

Serdar Kuzuloğlu’nun Hazreti Adem’e söylediği hakaret sözleri

Serdar Kuzuloğlu. Doğum yeri: İstanbul. Doğum tarihi: 22 Ağustos 1974. Gazeteci ve yazar olarak tanınmakta. Tam adı: Mehmet Serdar Kuzuloğlu. Posta, Fanatik, Radikal, Cumhuriyet gibi gazetelerde çalıştı.

Kısaca serdal kuzuloğlu kimdir sorusunun cevabını yukarıda paylaştım. Burada Hz. Adem’e hakaret etti mi? Neler söyledi sorularına değinmek istiyorum. Öncelikle bir kaç şeyi ifade etmeme müsaade edin.

Bir insan hiç bir dine inanmayabilir. Ateist olabilir. Deist olabilir. Yahut aksi olarak Müslüman, Yahudi, Hristiyan veya diğer dinlerden birine inanabilir. Buna kimsenin diyeceği bir söz yok.

Fakat durum saygı meselesini aşıp, hakarete ulaşıyorsa bu noktada o insanın okuduğu okulun da, yaptığıa araştırmaların da, inandığı şeylerin de hiç bir kıymeti kalmıyor. Çünkü başkalarına saygı duymayan, onları var kabul etmeyen “İnsanlar!”, insanlıktan nasibini almamışlardır.

Serdar Kuzuloğlu da katıldığı bir programda yaptığı konuşma esnasında -sözüm ona- mizah yaptığını sanarak, ortamdakileri güldürmek için Hz. Adem ile alakalı bir olayı anlatıyor.

Bu konuşmasında “Epey eskilere gidelim. Nereye gidelim? Hepimizin ortak anne ve babasına gidelim. Adem, Tanrı’nın kendisine bahşettiği cennet bahçesinde, bir daha hiç bir insan oğluna nasip olmayacak bir şekilde, krallar gibi, Sezar gibi yaşamaktadır. Bir gün der ki Tanrı’ya “Tanrım! Sıkıldım, bana bir arkadaş gönder.”  Tamam, uyu sen yavrum der Tanrı Adem’e. ve Adem’in kaburgasından -hikaye bu ya- Havva’yı doğurur. “Salak Adem” cennettesin oğlum, her şey ayağının altında ne bela arıyorsun, bütün olay öyle başlar “Aptal”. Neyse Adem ile Havva cennette süper bir hayat yaşamaktadır.” ifadelerini kullanmıştır.

Burada Hz. Adem için -haşa- “Aptal, Salak” ifadelerini kullanarak bütün inananlara hakaret etmiştir.  İşte o video:

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir