Gönül Dağı dizisinde Meryem’in pişman olup Rıfat’a dönmesi

Gönül Dağı dizisinde geçtiğimiz sezon diziye kısa süreliğine veda eden Meryem'in geri dönmesi, pişmanlık yaşaması ve Rıfat'ın gönlüne yeniden girme düşüncesi ile alakalı yorumları burada tartışıyoruz. Öte yandan Mihriban'ın yaptığı fedakarlıkları gören Rıfat ile Mihriban arasında büyük bir aşk başlayacak mı dersiniz?

Gönül Dağı dizisinde birkaç bölüm önce gözleri görmeyen Meryem’e aşık olan Rıfat, Meryem’in gözleri açıldıktan sonra onu terketmesiyle beraber -tabir yerindeyse- kafayı sıyırıp kendini dağlara vurdu. Birkaç bölüm Meryem diziye veda etti.

Geçtiğimiz sezonun finalinde geri dönen Meryem, anlaşılan o ki pişman olmuş ve hayattan dersini almış gibi görünüyor. Tabii ilerleyen zamanlarda ne olacağını kestirmek zor olsa da Rıfat’ın Meryem’e dönmeyeceğini tahmin ediyorum.

Mihriban’ın yaptığı fedakarlıklardan sonra Rıfat’ı iyileştirecek olan kişinin Mihriban olduğunu zaten siz de tahmin ediyorsunuz. Bugün ki konumuz aslında Rıfat ile Meryem veya Rıfat ile Mihriban ikilisinden ziyade Meryem’in yaptığı olaydır.

Gündelik yaşantıda da Meryem’in yaptığı gibi sevdiği kişileri yüz üstü bırakan birçok kişi -maalesef- var. Tabii Gönül Dağı’nda Meryem olarak çıktı bu karakter karşımıza fakat gerçek hayatta bunu yapan bir erkek de olabilir.

Buradaki tartışma konumuz -eğer bu yazıyı okuyacak kimse olursa- Meryem’in pişman olup dönmesinin ve Rıfat’a kendisini affettirmeye çalışma çabasının doğru mu yanlış mı veya yapması gereken şeyin ne olması gerektiğidir.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir