Bitcoin ne zaman alınır? Bütün coinler düşüyor? Destek noktası neresi? 2022 yorumları

Bitcoin ne zaman alınır? Ne zaman BTC almak mantıklıdır? Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve altcoinleri almak için en iyi zaman ne zamandır? Sizler için Bitcoin dip noktası ve sonrasında olabilecek şeyler hakkındaki yorumları paylaştım. Siz de bitcoin, litecoin yorumları alanından görüşlerinizi paylaşmayı unutmayınız.
Google News

Bitcoin daha ne kadar düşer?

Az önce Litecoin nereye kadar düşer diye bir yorum yazısı yayınladım. Burada ise “bitcoin ne zaman alınır”, “litecoin almak için en iyi zaman”, “bitcoin daha ne kadar düşer” gibi soruları cevaplayacağım.

Doğrusunu söylemek gerekirse Bitcoin için bir düşüş bekliyordum fakat bu beklentim 2022’nin ortalarına doğru olacağı yönündeydi. Çünkü gerek borsa olsun, gerek kripto olsun sürekli çıkmaz veya sürekli düşüş yaşamaz.

Bir şey eğer çok fazla çıkmışsa veya çıkmaya devam ediyorsa bir noktadan sonra mutlaka düşecek, aksi şekilde düşüyorsa da bir noktadan sonra dönüp, çıkmaya başlayacaktır. Hal durum böyle olunca BTC için bir düşüş bekliyordum.

Hatırlayın! En son 2017’de ciddi bir düşüş yaşanmıştı. O zamana kadar 1 yıl içinde $1000’dan $19000’a kadar çıkmıştı. O zamanlarda da insanlar epey heyecanlanmış, yüksekten bitcoin ve diğer coinleri almışlardı.

Sonra ne oldu? “Hooop!” düşüş yaşandı. 11 Aralık 2017’de $20 bine dayanan BTC, 2018’in ilk aylarına kadar düşmeye devam etti. Sonra ne oldu? Yükselme trendi başladı. Taa ki Covid-19 ile dünya tanışana kadar.

Covid ile birlikte bütün borsalarda olduğu gibi yatırımcılar parasını garantiye almak istemiş ve nakite dönmüşlerdi. Bu da bütün hisse senetlerinde olduğu gibi bitcoin ve diğer kriptoların da düşmesine neden oldu. Fakat bu durum geçici bir durumdu.

2020’nin mart ayında $5000’a kadar düşen Bitcoin sonrasında bildiğiniz üzere $67 bine kadar yükseldi. Bu noktadan sonra 2017’de olduğu gibi bir geri çekilme yaşandı. Bunu 2022’nin ortalarında bekliyordum fakat yanıldım.

Şimdi bu saatten sonra ne olacak? Bu noktadan sonra grafikler gösteriyor ki Bitcoin $29 bin destek noktasına kadar düşecek. Eğer bu noktayı kırıp aşağıya doğru inmeye devam ederse işler kötü ve 20 bin altını da görebiliriz.

Ne zaman bitcoin almak gerekir?

Eğer düşmezse büyük ihtimalle bu noktadan sonra tekrardan çıkmaya başlar fakat bu çıkış bir iki ayda olacak gibi görünmüyor. Yani ben bu noktadan sonra 1 tane bitcoin alayım, 1-2 ay sonra satıp yüzde 100 kar edeyim diye bir şey yok.

Belki çıkışı 2017 çöküşünde olduğu gibi 3-5 yıl sürebilir. Bu konuda kimse bir şey diyemez. Bu noktadan sonra benim tavsiye edeceğim tek şey açgözlü olmamak ve panik yapmamaktır. Eğer elinizde bitcoin veya diğer coinler yoksa bekleyebilirsiniz.

Bir hisse senedini veya kriptoyu aldığınız zaman biraz düşüş yaşayabilirsiniz çünkü hiç bir zaman dip noktasını bilemezsiniz. Bu noktada panik yapıp satmak mı yoksa beklemek mi iyidir buna siz karar vereceksiniz. Para sizin paranız, risk sizin alacağınız bir şeydir.

Ben burada kimseye bitcoin alın veya coinlere para yatırın diye tavsiyede bulunmuyorum. Bitcoin ve diğer coinler ile alakalı nereye kadar düşebileceği ile alakalı görüşlerimi, yorumlarımı paylaşıyorum. Karar sizindir.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir