En hızlı ve en etkili kilo verdiren ilaçlar, çaylar nelerdir?

Kilo vermem gerekiyor? Nasıl zayıflarım? 2022 yılı zayıflama ilaçları nelerdir? Bu haberde en hızlı ve kilo verdiren ilaçlar hakkında kullanıcı yorumları, kullananlar tarafından paylaşılan şikayetleri okuyabilirsiniz.

Muhtemelen denemiş ve görmüşsünüzdür ki kilo vermek öyle bir iki spor yaparım demekle hemen olan bir iş değildir. Zayıflamak, ciddi bir zaman ve azim gerektiren süreçtir.

Kolay olmadığı için insanlar kilo verdiren bitkisel ürünler veya doktorların önerdiği zayıflama ilaçları ile alakalı araştırma yapıyorlar. Durum böyle olunca bunu fırsata çevirmek isteyen kişiler İnternetten “zayıflama çayları” veya “zayıflama ürünleri” adı altında insanların parasını sömürüyor.

Doğal olarak “zayıflama ürünleri” veya “bitkisel zayıflama çayları” pek bir işe yaramıyor. Ürünler piyasaya çıktıktan birkaç ay sonra ürünler ile alakalı şikayetler ardı ardına gelmeye başlıyor.

Elbette İnternette satılan her ürün için “işe yaramıyor” ibaresini kullanmak doğru olmaz. Hatta öyle ki bazı ilaçlar, doktorların önerdiği zayıflama ilaçları olup düzenli bir diyet programı ile birkaç ayda istenilen hedefe ulaşılabiliyor.

Bunu yaparken mutlaka doktorun sizi tedavi etmesi, metabolizma değerlerinizi kontrol etmesi ve size uygun olacaksa tavsiye etmesi gerekiyor. Zaten doktor veya uzman kişi bu konuda ne yaptığını çok iyi biliyordur.

Piyasada sağlık bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları bulunuyor. Bu ilaçlarda genelde orlistat etken maddesi bulunuyor. Orlistat ile alakalı ilerleyen zamanlarda bir içerik hazırlamayı düşünüyorum. Fakat kısaca bahsetmek gerekirse orlistat, yağların depolanmasını engelleyerek, vücuttan atılmasını sağlayan bir inhibitördür.

Etkili zayıflama ilaçları nelerdir?

Dediğim gibi daha sonra bu konuya değineceğim. Fakat bakanlık onaylı zayıflama ilaçları nelerdir diye merak ediyorsanız hemen belirteyim. Şöyle ki;

  1. Thincal 120 mg 48 kapsül
  2. Thincal 120 mg 84 kapsül
  3. Wanabi Forte 120 mg 84 kapsül
  4. Xenical 120 mg 84 kapsül

Bu ilaçların satış fiyatı da üç aşağı beş yukarı aynıdır. Eczaneden reçete ile alınabiliyor. İnternette okuduğum bazı yorumlarda ürünü reçetesiz alanların olduğunu gördüm. Doğru mudur? Bilemiyorum.

Bunlar kimyasal zayıflama ilaçları olup, bunun dışında bazı depresyon ilaçları da kilo verdirdiğinden dolayı bazı kimseler tarafından kullanılmaktadır fakat bu kesinlikle yanlıştır. Antidepresan ilaçlar yan etkileri güçlü olan ilaçlardır. Kullanmadan önce çok iyi düşünmek gerekiyor.

Bir de bitkisel gıda takviyeleri bulunuyor ki bunları da diyet programı, spor ile kullandığınızda vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olmaktadır. Bazı bitkisel zayıflama çayları arasında Beyaz çay, Yeşil çay gibi doğal bitki yaprakları bulunuyor.

Zayıflama ilaçları kullananlar ne düşünüyor?

Siz de yukarıda belirttiğim ilaçlardan birini veya listede olmayan başka ürünleri kullandıysanız lütfen aşağıdaki yorum alanından bizimle paylaşınız. Yapacağınız yorumlar, zayıflamak isteyen kişilere fikir verecektir. Sevgiyle kalın. 🙂

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir