Melisa Akman kimdir? Kaç yaşında, nereli, oynadığı diziler!

Melisa Akman kimdir? Barbaroslar dizisine dahil olan Rosa karakterini canlandıran Melisa Akman ile alakalı merak edilen soruların cevapları bu biyografi yazımızda. Melisa Akman kaç yaşında, nereli, burcu, kilosu, oynadığı diziler vs.. her türlü bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.

Melisa Akman kimdir?

Melisa Akman. Doğum Tarihi: 21 Aralık 1990. Doğum yeri: İstanbul. Yaşı: 31. Burcu: Yay. Boyu: 1.67 metre. Kilosu: 57 kg. Oynadığı diziler: Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı, Muhteşem Yüzyıl, Kanatsız Kuşlar, Koca Dünya ve dahası…

Melisa Akman, bazı sitelerde 2 Şubat 1990 yılında doğmuş olduğu belirtilmişse de bu bilgi yanlıştır. Doğum tarihi 21 Aralık 1990’dır. Instagram sayfasında doğum günü paylaşımlarını da bu tarihte yapmıştır. İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu birçok film ve dizide rol almıştır.

İstanbul’da eğitimini tamamladı. İlkokul, lise ve üniversiteyi burada bitirdi. Mimar Sinan Üniversitesi’nin Tiyatro bölümünden mezun olan Akman, oyunculuk kariyerine Muhteşem Yüzyıl dizisi ile adım attı.

Sonraları Şarkı Söyleyen Kadınlar, Kanatsız Kuşlar, Borç Harç gibi projelerde yer aldı. Son olarak ekran karşısına TRT’nin en sevilen tarih dizilerinden Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı dizisinde Rosa karakteri ile çıktı.

Melisa Akman via instagram @melisaakman

Melisa Akman kaç yaşında?

Az önce doğum tarihini paylaşmış olsam da direkt olarak merak edenler için Melisa Akman 31 yaşındadır demek istiyorum. Burcu ise Yay burcudur.

Melisa Akman’ın oynadığı diziler

Melisa Akman’ın ilk projesi Muhteşem Yüzyıl dizisidir. Son olarak bir başka tarih dizisi olan Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı dizisinde rol aldı. İşte Melisa Akman’ın rol aldığı diziler ve filmler:

 1. Muhteşem Yüzyıl (Gülizar Hatun) – 2012
 2. Şarkı Söyleyen Kadınlar (Marketteki Kız) – 2013
 3. Ümmü Sibyan: Zifir (Gözde) 2014
 4. Koca Dünya (Falcı) – 2016
 5. Kanatsız Kuşlar (Aslı) – 2017
 6. Borç Harç (Alara) – 2018
 7. Atiye (Anima) – 2019
 8. Hizmetçiler (Derin) – 2020
 9. Eflatun (N/A) – 2021
 10. Kahraman Babam (Hazan) – 2021
 11. Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı (Rosa) – 2022

Melisa Akman’ın sosyal medya hesapları!

Güzel oyuncuyu sosyal medya üzerinden takip etmek isterseniz Instagram için @melisaakman bağlantısına tıklayabilirsiniz. Dizinin ilk bölümünün yayınlandığı bugün de takipçi sayısı 31 bin 800 adettir. Hiç şüphesiz Barbaroslar dizisi ile bu rakam artacak, muhtemelen 40 binlere belki de 50 binlere ulaşacaktır.

Barbaroslar ile alakalı Seduco Haber’de paylaştığımız diğer haberleri okumak için Barbaroslar Dizisi Haberleri bağlantısına tıklayabilirsiniz.i

Melisa Akman hakkında yorumlar!

Şimdilik Melisa Akman ile alakalı sözlerimizi burada noktalamak istiyoruz. Merak ettiğiniz başka konuları yorum alanından paylaşarak tartışmaya katılabilirsiniz. Şimdiden kendisine Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı dizisindeki rolü için başarılar dileriz.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir