Green card sonuçları DV2023 açıklanma tarihi

Green card başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? 2022 yılında DV2023 green card adaylarının en çok merak ettiği konulardan biri olan green card sonuçları tarihleri ne zaman konusuna bu haberimizde değindik. İşte güncel green card rehberi:

Green card sonuçları nasıl kontrol edilir?

Green Card, bir nevi vize çeşididir. Amerikan hükümeti tarafından dünyanın çoğu ülkesinden, ülkesindeki çeşitliliği arttırmak, çalışma gücü kazandırma adına her yıl 55 bin kişiye çekilişle verilmektedir.

Green Card vizesini almak için başka yöntemler de bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi green card sahibi olan veya amerikan vatandaşı olan biriyle evlenmektir. Fakat bu öyle kolay değildir.

Tabii ki para karşılığı -illegal- bir şekilde evlilik yapıp, green card aldıktan sonra boşananlar da vardır. Duyduğum kadarıyla 2022 itibariyle 20 bin ile 30 bin dolar arasında bir para ödediğiniz taktirde 2 yıl gibi bir sürede green cardınızı alabiliyorsunuz.

Tabii ki riskleri de bulunuyor. Neticede size green card verileceği zaman sizi mülakata çağırıyorlar. Evliliğiniz ile alakalı dünya kadar soru soruyorlar. Eğer evlenmiş olduğunuz kadın / erkek ile aranızda gerçek bir ilişkinin olmadığını anlarlarsa size green card vermiyorlar. Hapse atma veya deport etme gibi işlemleri de yapabiliyorlar.

Her neyse. Biz çekiliş ile green card kazanmak isteyenleri ilgilendiren konuya dönelim. Birçok kişi “green card başvuru sonuçları ne zaman belli olacak” diye merak ediyor. Hemen cevaplayalım.

Green card başvuru sonuçları 2022

Her sene Ekim-Kasım ayları arasında yapılan green card başvurusu bir sonraki senenin Mayıs ayında açıklanıyor. Amerikan saatine göre 7 Mayıs 2022 olduğunda yani Türkiye’de 7 Mayıs 2022, saat 07:00’de başvuru sonuçları resmi olarak internet sitesinden kontrol edilebilir.

Başvuru sonuçlarınızı kontrol edebilmek için;

  1. Öncelikle dvprogram.state.gov internet sitesine tıklayın.
  2. Bu sayfada ” DV Entrant Status Check” yazan bölümde “Check Status” yazan butona tıklayın.
  3. Bilgisayarda veya telefonda yeni bir sayfa açılacaktır.
  4. Burada “Continue” yazan butona tıklayınız.
  5. Sonra sırasıyla “Confirmation Number“, “Last/Family Name“, “Year of Birth” ve “Authentication” alanlarını doldurunuz.

Hepsi bu kadar. Umarım green card kazananlardan biri de siz olursunuz. Kazandıysanız veya sorularınız varsa yorum alanından sorabilirsiniz.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

1 Yorum Yapılmış

  1. Emrah Aslan says:

    Bu sene de çıkmadı kardeş ya. Her sene başvuruyoruz. İçine tükürdüğüm bu talih bir gün bize de güler mi? Gerçi beklentiyi neden yüksek tutuyorsak? Her sene 100 bin kişi başvuru yapsa içlerinden 2000 kişi alacaklarına göre yüzde 2 şansımız var. Bu rakam 200 bin olsa şansımız yüz kişiden 1’e düşüyor. Bende de bu şans olduktan sonra… İşte bir ümit başvurmaya devam ediyoruz.

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir