Gönül Dağı Meryem neden değişti? Gözleri görünce bakışları değişti!

Gönül Dağı dizisinde gözleri görmeyen (kör) olan Meryem, Rıfat'ı reddetti. Evlenmek üzere olan Rıfat ile Meryem ayrıldılar. İyi de ne oldu da Meryem Rıfat'ı terk etti? Meryem neden değişti? Gözleri açılınca bakışları değişen Meryem'in hikayesi...

Meryem Rıfat’a karşı neden bu kadar değişti?

Gönül Dağı dizisinin en yeni aşıkları olan Rıfat ile Meryem aşkı, son birkaç bölümdür beklenmedik bir şekilde değişti. İlk başlarda, Meryem’in gözleri görmüyorken Rıfat’a aşık olmuştu Meryem. Tabii Rıfat da Meryem’e.

Meryem’in gözlerinin açılması için elinden gelen her şeyi yapan Rıfat, işinden oldu. Dilden dile düştü. Anasını karşısına aldı. Daha neler neler. Fakat Meryem’in böyle bir şey yapacağı gözlerinin açılıp, Rıfat yerine Taner’e gitmesinden belliydi.

Belliydi ama yine de bir umut acaba vicdana gelir mi diye hep bekledim. Fakat maalesef olmadı. Meryem karakteri, aslında insanların ne kadar iki yüzlü olduğunu. Ne kadar nankör olduğunu gösteriyor bizlere.

Hikaye içimizdeki insanları anlatıyor

Çevremizde bu türlü insanları görmemiz mümkün. Çoğumuz tanık olmuşuzdur böylesi olaylara. Fakat elden ne gelir. Vicdan, ahlak, kalp temizliği, iyilik.. bunların hepsi özlemini çektiğimiz fakat üzerimize vazife olarak bindiği zaman fersah fersah kaçtığımız erdemlerdir.

Meryem karakterinde de aslında bu anlatılmak istenilmiş. Meryem, gözleri görmeyince dünyadan umudunu kesmiş. Kör bir şekilde yaşamayı kabüllenmişti. Kimsenin kendisiyle evlenmeyeceğini, birlikte olmak istemeyeceğini düşünerek Rıfat’a olur demişti.

Fakat gözleri açıldığı anda -hayalinde nasıl bir Rıfat canlandırmışsa- hayal kırıklığına uğradı. Rıfat’ın kalbine bakmak yerine onun görüntüsüne odaklanmış. Tabii ki kaybedenlerden oldu. Bu riyakarlıktır, iki yüzlülüktür.

Okumak, dünyayı gezmek, hayatı yaşamak olayın bahanesidir. Veya bu durumda olanların sunduğu bahaneler neyse bunların hepsi birer bahanedir. En büyük korkularımızın başına gelmesiyle yaşayacağımız hayal kırıklığı bizi yıkacak olandır.

Diziye dönecek olursak. Rıfat’ın dünyası başına yıkıldı. Nasıl yıkılmasın ki? O Meryem’in yüreğine aşık olmuştu. Meryem’in gözleri, sesi, saçı bahanesidir aşkın. Meryem’in onu terketmesi, onu reddetmesi dünyasının başına yıkılmasına neden oldu.

Sevilay Gültekin’e tepki yağıyor

Sosyal medyada bazı insanlar Sevilay Gültekin’i canlandırdığı karakterin rolü gereği eleştiri yağmuruna tutuldu. Sevilay Gültekin’in hikayeyle bir alakası yoktur. 🙂 Boş yere kadının sosyal medya hesabında hakaret etmeye, üzücü yorumlar yapmaya gerek yok..

Gönül Dağı haberlerini okumak için Gönül Dağı Dizisi Haberleri bağlantısına tıklayınız.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir