Zayıflama (kilo verme, yağ yakma ) ile idrar rengi arasındaki bağlantı

İdrar rengi, sağlığımız hakkında birçok şey söyler. Peki zayıflarken idrar rengi nasıl olur? Yağ yakarken idrar rengi koyu sarı renkte mi olur yoksa başka bir renkte mi olması gerekiyor? İşte kilo verirken idrar rengi ile alakalı merak edilenler...
Google News

İdrar renginin koyu sarı olması

İdrar rengi ile birçok şeyi anlamak mümkündür aslında. İdrare rengini veren madde ürokrom olup bu madde nedeniyle idrar rengi sarı oluyor veya açık renkte su gibi berrak olabiliyor.

İyi de zayıflama ile idrar rengi arasında ne gibi bir bağlantı vardır? İnsan kilo verince veya yağ yakınca idrar rengi koyu sarı renkte mi olur?

Cevap: Evet. Tabii eğer başka sağlık sorunlarınız yoksa. Zayıflamanın da dışında başka problemlerden dolayı idrarınızın rengi sararabilir. Bu gibi durumlarda doktora başvurmanız gerekiyor.

Bildiğiniz üzere eğer kilo vermeye başlamışsa bir vücut, bünyedeki yağlar yakılmaya başlamıştır. Buna bağlı olarak toksinlerin vücuttan atılması icab eder ki bunu terleme yoluyla veya idrar yoluyla vücudumuz hallediyor.

Terleme yoluyla, terinizin kokmasından anlayabilirsiniz. İdrarınızdan ise sarı renkte olduğu zaman anlayabilirsiniz. Böyle bir durumda vücudunuzun suya ihtiyacı olduğunu anlarsınız. Normalde idrarın çok koyu olmaması gerekir.

Bu nedenle zayıflarken bol bol su içilmesi tavsiye ediliyor. Hem hücrelerinizin canlı kalabilmesi için hem de toksinlerin daha hızlı bir şekilde atılabilmesi için. Bol su içtiğinizde idrar renginiz normale dönecektir. Tabii ki zayıflamaya devam etmiş olacksınızdır.

Etken maddesi orlistat olan zayıflama ilaçları ile alakalı detaylara ulaşmak için tıklayınız.

Spor yapmayı, diyetinize uymayı ihmal etmeyiniz. Hiç değilse günlük 1 saatlik yürüyüş daha hızlı bir kilo vermenize neden olacktır. Sizler de görüşlerinizi birkaç cümle ile yorum alanından belirtebilirsiniz.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir