Gönül Dağı dizisi şarkıları: Edanur Yılmaz “Alın Yazısı” sözleri!

Gönül Dağı Alın Yazısı şarkısının sözleri ve diğer gönül dağı şarkıları... TRT ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı dizisi gün geçtikçe daha da izleniyor. Gerek Youtube üzerinden gerek TRT'nin internet sitesinden yahut da TV'den olsun çok beğeniliyor. Tabii ki şarkıları, türküleri de ayrı bir güzel. İşte gönül dağı dizisi şarkılarından Edanur Yılmaz'ın söylediği "Alın Yazısı" türküsü ve sözleri.
Google News

Gönül Dağı Alın Yazısı şarkısı!

Gönül Dağı, her geçen gün bize belki de farkında olmadığımız yıllardır var olan şarkıları sevdirdiği için bu kadar çok sevdik. Hikayesi, oyuncularının samimiyeti, şiddet ve cinsellik gibi hemen hemen her dizide yer alan bu temaların olmaması insanların gönlünde yer edindi.

Elbette ki Gönül Dağı dizisinde çalan şarkıların güzelliği, yüreğe dokunması ayrı bir şey. Şimdiye kadar Neşet Ertaş başta olmak üzere birçok şarkı milyonlarca kişi tarafından tekrar tekrar dinlendi. Bazı şarkıları ilk defa duyduk. Bazılarına zaten aşinaydık.

Edanur Yılmaz’ın Biyografisi: Edanur Yılmaz Kimdir

Mesela Edanur Yılmaz’ın söylediği “Alın Yazısı” türküsü. İlk defa duydum. Beğenmek kelimesi az kalır. Çok güzel bir türkü. Şarkı sözlerini de sizler için burada paylaştım, videonun kendisini de.

Edanur Yılmaz – Alın Yazısı şarkı sözleri

İnsanoğlunun kaderi
Yaşanmadan sezilmezmiş
Cevahir taşın kıymeti
Ehl(i) olmazsa bilinmezmiş

Dertler girince araya
Bakmazmış göz de karaya
Gözle görünmez yaraya
Değme tabip kâr etmezmiş

Yürekte yare sızılar
Uğrunca ağlar bazılar
Al(ı)na yazılan yazılar
İstesen de silinmezmiş

Gönül der ki yazı kalır
Acı diner sızı kalır
Kimi derdin izi kalır
Dert yürekten sökülmezmiş

Gönül Dağı dizi müzikleri bir birinden güzel!

Sadece bu şarkı mı? Elbette hayır. İpek Karabağır’ın söylediği “İnci Misali” türküsünün de yeri ayrıdır. Hazal Çağlar’ın söylediği ve Neşet Ertaş’a ait olan “Sen benimsin, ben seninim”, Cengiz Özkan’ın söylediği “Efkar” ve dahası. Hepsi bir birinden güzel türküler. Belki de birçok yeni yetişen jenerasyon bu dizi sayesinde türkülere olan bakış açılarını değiştirmişlerdir.

Bu arada Edanur Yılmaz’ın instagram hesabını takip ederek çalışmalarından ilk haberdar olanlardan olabilirsiniz. Hemen @ednrylmzzz bağlantısına tıklayarak sanatçının sosyal medya hesabını takip edebilirsiniz.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

3 Yorum Yapılmış

 1. Osman says:

  “Cevahir taşın kıymeti ehil olmadan bilinmezmiş” ne kadar doğru bir söz. Bu türküyü dinlediğimden beri başka şey dinlemek istemiyorum. Yaşadığımız hayatı ne de güzel özetlemiş. Edanur Yılmaz’ın da sesi ayrı bir güzel. Yolu bahtı açık olsun. Birçok sanatçı gibi ileride popüler olunca sapmaz inşallah.

 2. Gülnaz says:

  Youtube’da 1 buçuk milyon defa dinlenmiş alın yazısı şarkısı. Bu 1 buçuk milyonun 1000’i benim galiba. İlk duyduğum andan itibaren günde onlarca defa dinliyorum. Süper ötesi bir şarkı.

 3. Ahmet Gürses says:

  Çok güzel insan dinledikce dinlemek istiyor
  Kızımızın seside çok güzel bahtı açık olsun
  Söz yazarınada helal olsun teşekkür ediyorum

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir