Barbaroslar Şahin (İsmail Filiz) diziden neden ayrıldı?

Barbaroslar dizisinde Kılıç Bey'in oğlu olan Şahin Bey kardeşi Şahbaz tarafından vuruldu. Peki şahin diziden neden ayrıldı? Barbaroslar dizisindeki Şahin Bey ve Kılıç Bey tarihte kimdir? Gerçekte böyle karakterler yaşadı mı? İşte detaylar.
Google News

Barbaroslar dizisinde Kılıç Bey’in oğlu olan Şahin bu geçtiğimiz hafta yayınlanan 26. bölümde kardeşi olan Şahbaz tarafından vurulmuş, bu hafta yayınlanan 27. bölümde ise vefat ederek diziye veda etmiştir.

Kılıçoğlu lakabıyla da bilinen Şahin Bey, ilk başlarda gençliğin ve kıskançlığın verdiği etkiden dolayı Oruç Reis ile karındaşı İlyas Reis’e düşmandı. İyi bir terbiye almış, ağırbaşlı biriydi fakat kıskançlık insanın içinden başka birini çıkarmaya yetiyor işte.

Şahin Bey’de babası Kılıç Bey’in Oruç Reis’e olan ilgisi nedeniyle onu kıskanmış ve Oruç Reis’e düşmanlık etmeye başlamıştı. Sonraki bölümlerde diziye dahil olan kardeşlerden Şahbaz ile Şahsenem’den isyankar olan Şahbaz, babasını öldürmüş ve kontrolü ele almak istemiştir.

Babasının ölümüyle yıkılan Şahin Bey, kardeşlerinin yaptığı hainlikleri gördükçe Allah rızası için hareket eden Oruç ve Hızır’ın yanında saf tutmuş, onların dostu olmuştur. Son olarak da karındaşı Şahbaz tarafından vurularak öldürüldü.

Şahin diziden neden ayrıldı?

Peki Şahin diziden neden ayrıldı? Şimdi Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıç bir tarih dizisi olduğundan dolayı bazı karakterler her ne kadar iyi de olsa yahut kötü de olsa zamanları dolduğu zaman diziye veda etmek zorundalar. Şahin’in de rolü burada noktalanmıştır. Bu bize yeni karakterlerin diziye geleceğini haber vermektedir.

Tarihte gerçekten de Kılıç Bey veya çocukları Şahin, Şahbaz ile Şahsenem yaşamış mıdır? Bilemiyorum. Fakat Oruç Reis hayatının bir döneminde İskenderiye’de bulunmuştur. Bu dönemde kendisine yardım edenler olmuştur. Belki onların genelini göstermesi adına Kılıç Bey ile çocukları temsili kullanılmıştır.

Bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz?

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir