Özel hastane nereye şikayet edilir? Hastane Şikayetleri Resimli Anlatım!

Hastane şikayetleri, özellikle covid-19 döneminde artan şikayetlerdendir. Bu yazımızda özel hastane şikayetleri nereye yapılır, cimer üzerinden hastane şikayet başvurusu yapma nasıl yapılır bunları anlatacağız. İşte detaylar.

Her geçen gün artan özel hastane sayısı ile birlikte buralardan hizmet alan vatandaşların şikayetleri de artmaktadır. Genelde sigortalar ile anlaşmalı olsalar da her şeyi karşılamıyorlar ve sizden para talep edebiliyorlar.

Bu yazımda özel hastane nereye şikayet edilir sorusuna resimlerle birlikte cevap vermeye çalışacağım. Bu işlemi yapabilmek için e-devlet hesabınıza erişiminizin olması gerekiyor. Elbette ALO 184 şikayet hattı üzerinden de şikayetlerinizi iletebilirsiniz fakat ben genelde Cimer üzerinden şikayet etmeyi tercih ederim.

1 e-Devlet hesabınıza giriş yapın

Bu işlemi yapmak için turkiye.gov.tr internet sitesine girip, sağ üst tarafta bulunan “Giriş” butonuna tıklamanız gerekiyor. Karşınıza çıkacak olan sayfada yukarıda görselde göreceğiniz üzere 5 farklı giriş yönteminden biriyle hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.

2 Cimer şikayet servisini bulmamız gerekiyor

İkinci adımda, yönleneceğiniz sayfada çıkacak olan arama motorunda “Cimer” yazarak ilk çıkan sonuca tıklamanız gerekiyor. Bu işlemle birlikte şikayeti ileteceğimiz Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’nin uygulamasına gitmiş olacağız.

3 “Uygulamaya Git” Butonuna Tıklamamız Gerekiyor

Üçüncü adımda açılacak olan sayfada yukarıdaki resimde de göreceğiniz üzere “Uygulamaya Git” butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu aşamaları atlamak istiyorsanız şuraya tıklayarak açılacak sayfaya gidebilirsiniz fakat e-devlet hesabınıza giriş yapmadan çalışacağını zannetmiyorum.

4 Sizden istenilen bilgileri onaylamanız gerekiyor

4. aşamada ise sizden istenecek bilgilerin listesini göreceksiniz. Öncelikle kimliğinizin doğrulanması gerekiyor. Sonrasında şikayetlerinizi yazacağınız sayfa görünecektir. Bu noktada “Onayla” demekten başka şansınız bulunmuyor ya da iptal edip, şikayet etmekten vazgeçeceksiniz.

5 Şikayet edeceğimiz alanı seçiyoruz

5. aşamada kırmızı dikdörtgen içine alınmış alanda yazan “Şikayet” kutucuğunu seçmeniz gerekiyor. Sayfanın devamında bulunan bilgiler doğruysa sağ alt tarafta bulunan “İleri” butonuna tıklayabilirsiniz. Eğer düzeltmeniz gereken yeler varsa sağ üst tarafta yer alan “Mernis Bilgilerimi Güncelle” bağlantısına tıklayarak, ilgili yerleri düzeltin.

6. aşamada özel hastane şikayetleri yazmak istediğiniz için ilgili kurumun bilgisini, yaşadığınız sorunu uygun bir dille izah edip yine sağ alt tarafta bulunan “İleri” butonuna tıklıyorsunuz.

7. ve son aşamada ise bütün bilgilerin doğruluğunu kontrol edip “Başvurumu Gönder” butonuna tıklamanız gerekiyor. Hepsi bu kadar.

Özel hastane şikayetleri nereye yapılır?

Evet değerli seduco.net ziyaretçisi. Bu yazımda özel hastane şikayetleri nereye yapılır sorusuna cevap vermeye çalıştım. Umarım faydalı olmuştur. Yaşadığınız sorunları dilerseniz diğer kullanıcılarla kimlik bilgilerinizi paylaşmadan dile getirebilirsiniz.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

1 Yorum Yapılmış

  1. Tarık Dayı says:

    Allah razı olsun kardeşim. Bir türlü becerememistim şikayet olayını. Sayende hallettim. Bir sonuç çıkar mı bilmiyorum ama gerekirse bakanlığa kadar gideceğim.

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir