Yoğurdun içine ne koyarsak yağ yakar? Yoğurt kürü ile zayıflayanlar!

Yoğurt kürü ile zayıflayanlar bu süreçte başlarından geçenleri burada anlatıyorlar. Yoğurt kürü nasıl yapılır veya yoğurt kürü ile kaç kilo verilir diye merak ediyorsanız mutlaka yoğurt kürü yapanların yorumlarını okuyunuz.

Yoğurt yiyerek kilo verilir mi?

Yoğurt, çok faydalı bir besindir. Hem yağ yakıcı hem de tok tutucu özelliği vardır. Kemik gelişimine katkı sağlar, vücuda zindelik verir, bağırsakları çalıştırır. Doğal bir besin olduğu için hemen herkes tarafından rahatlıkla tüketilebilir.

Yoğurt kürü, son zamanlarda popüler olmuş olsa da aslında yıllardır uygulanan bir yöntemdir. Kilo vermek, zayıflamak isteyen kişilerin tercih ettiği yoğurt kürü, hem hazırlanması kolay hem de ulaşılması. Yapmanız gereken şey -mümkünse- ev yapımı yoğurdun içine birkaç şey karıştırıp yemektir.

Yoğurt kürüne ne koysak yağ yakar?

Öncelikle bir şey katmasanız da olur. Yoğurt başlı başına yağ yakımına yardımcı olacaktır. Fakat süreci hızlandırması adına yoğurdun içine biraz limon sıkarak tüketebilirsiniz.

Normal bir kase yoğurdun içine yarım limon veya küçükse eğer limonunuz hepsini sıkınız. Dilerseniz biraz kuru nane de katabilirsiniz. Veya nane yerine biraz zerdeçal da ekleyebilirsiniz. Mecbur değilsiniz tabi. Sevmiyorsanız hiç bulaşmayın bile. 

Dileyenler biraz doğal isot da ekleyebilirler. Hazır pul biber de olur fakat ben doğal olanı sevdiğimden Urfa isotu tercih ediyorum. Evde yapılan isotu hiç denediniz mi bilmiyorum ama imkanınız varsa mutlaka Urfa’dan sipariş verip denemelisiniz. (Güvenilir yerleri tercih ediniz. Maalesef sahte urfa isotu satıcıları çok fazla.)

Günlük 2 defa yoğurt kürü tüketebilirsiniz. Durumunuza göre bunu 3 öğün içinde yapabilirsiniz. Hiç bir zararı yoktur. Normal yemeklerinizden yarım saat önce tüketin. Sizi tok tutacaktır. Tokluk hissi verdiği gibi yağ yakımına da başlayacaktır. İsteğe göre 1 adet haşlanmış yumurta da tüketebilirsiniz yoğurdun yanında.

Yoğurt kürü yapanların yorumları

Bu konuda benim söyleyeceklerim bu kadar olup sözü sizlere bırakmak istiyorum. Sayfanın altında yoğurt kürü ile alakalı tecrübelerinizi, işe yarayıp yaramadığını mutlaka paylaşınız. Şimdiden sağlıklı, güzel ve fit günlerin sizlerle olmasını dilerim. 🙂

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir