Twitter’da Manda Yoğurdu ile Domuz eti savaşı başladı!

Twitter'da bugün domuz eti ile manda yoğurdu savaşı yaşandı. Bir güruh Erdoğan'ın manda yoğurdu tarifinden dolayı hükümeti eleştirirken, bir güruh da muhalefet partilerinden birinin domuz eti yemesinden dolayı muhalefete yüklendi. İşte günün özeti...

Erdoğan’dan vatandaşa Manda Yoğurdu Tarifi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tokat ilimizde çiftçilerle bir araya gelmesi Türkiye’de başka bir gündemin oluşmasına neden oldu. Erdoğan bir şekilde konunun açılmasıyla her gece yatmadan önce manda yoğurdu yediğini ve içine birkaç şey karıştırdığını söyledi.

Bunun üzerine Türkiye’nin gündemi Erdoğan’ın paylaştığı manda yoğurdu tarifi oldu. Çok ilginç. İçinden geçtiğimiz şu zorlu zamanlarda ülkenin uğraştığı şeylere bakın demekten kendimi alamıyorum.

Domuz eti yiyenler eleştirildi

Bunu fırsat bilen bazı kesimler Erdoğan’ın manda yoğurdu yemesini eleştirdi. İşte vay efendim manda yoğurduğunun kilosu şu kadarmış, balın kilosu şu kadarmış vs.. Twitter’da söylemedikleri laf kalmadı.

Tabii bunu fırsat bilen Erdoğan destekçileri de Canan Kaftancıoğlu’nun ailesi tarafından yenilen domuz eti olayını piyasaya sürdü. Onlar da Erdoğan karşıtı olanları bu sözleriyle eleştirdi.

Vatandaş kimsenin umurunda değil

Hasılı kelam herkes kendini kurtarma derdinde. Birileri bir yerde yanlış yaptı mı, onun unutulması için rakiplerinin başka kusurları ortaya konuluyor.

Bu hep bu şekilde süregelmiştir bu ülkede. Geçmişten günümüze birileri kendilerini ön plana çıkarmak için hep başkalarının kusurlarını basamak olarak kullanmıştır.

Öte yandan -her ne kadar asgari ücrete zam gelmiş olsa da- evine ekmek götürmenin kırk türlü planını, düşüncesini yapan vatandaşın ne çektiğinden kimsenin haberi yok. Kimse vatandaş acaba bugün kuru ekmeğin yanında bir şey bulabilmiş midir diye düşünmüyor.

Varsa yoksa asgari ücreti arttırdık. Veya hükümete baskı yaptık ki asgari ücret artsın gibisinden kendilerine kredi yapma çabaları var. Asgari ücret artmış olabilir fakat buna paralel olarak her şeyin 3-4 kat arttığını neden kimse görmüyor veya görmek istemiyor?

Elbette gerek hükümet kanadında gerek muhalefet kanadında vatandaşı düşünen baba yiğitler vardır. Onlara lafımız yok fakat ekseriyeti itibariyle hepsi kendi midelerini daha fazla doldurmanın peşinde. Sorsan herkes vatandaş için çalışıyor. Herkes ülkenin refahı için mücadele veriyor.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir