Sudoku nedir? Seduco bir oyun mu? Karıştırılan kelimeler!

Sudoku nedir? Seduco haber sitesinin ismi sudoku oyununun ismine benzediğinden Google'da arattığınızda seduco kelimesini karşınıza sudoku oyunu ile alakalı sonuçlar çıkıyor. Peki neden? Seduco nedir? Sudoku nedir?

Seduco mu? Sudoku mu?

Google’a “Seduco” veya “Seduco Haber” diye yazdığınız zaman genelde size Sudoku sonuçlarını gösteriyor. Tabii bu durum canımızı sıkmıyor değil. Sadece Google mı? Hayır. Bing, Yandex ve diğer arama motorları da. Yılmadık. Bıkmadık. Çalışmaya devam ettik.

Şu anda seduco veya seduco haber diye yazdığınız zaman Sudoku siteleri ilk sırada çıkmazsa da halen altlarda sudoku oyunu ile alakalı paylaşımlar görünmeye devam ediyor. Bu durumdan şikayetçi değiliz.

Sudoku nedir?

Zaten birçok kişi biliyordur fakat yine de hatırlatmak gerekirse sudoku, bir japon bulmacasıdır. Görmüşsünüzdür. 3’e 3’lük kareler içine 1’den 9’a kadar her rakamı sadece 1 defa kullanabiliyorsunuz. Tabii 1 tek kutu olsa iş kolay. Bunu bir de 9 tane 3’e 3’lük kutuların içine yerleştirmeyi deneyin. İşte o zaman işler karışıyor.

Sudoku kelimesi “suuji wa dokishin ni kagiru” kelimelerinin kısaltılmasıdır. Tabii japonca bilmediğimden Google Translate’ten yardım aldım. Anlamı ise Google’a göre “Rakamlar Japon saatiyle sınırlıdır” diye bir şeymiş. Belki başka bir anlamı da vardır, bilemiyorum.

Seduco nedir?

Seduco ise bir oyun değildir. Sosyal bir eğitim topluluğu projesi olarak başladı yayın hayatına. Ekibin dağılması ve yeterli kaynak bulunamaması nedeniyle proje iptal edilmiş ve rafa kaldırılmıştı. Yıllar sonra alan adını değerlendirmek için bir haber portalı projesi olarak yayın hayatına başladı.

Kullanıcı odaklı paylaşımların yapıldığı bu sitede haber, bilgi, yorum, sağlık, biyografi ve daha birçok kategoride paylaşımlar yapılmaktadır. Günden güne genişleyen veri tabanıyla aradığınız bilgilere sağlam ve saçma sapan bilgilerin paylaşılmadığı, reklamlarla dolu haber sitelerinden uzak bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir