Sivilcesiz ve pürüzsüz bir cilt için krem önerileri ve yorumları

Sivilcelerden kurtulmak herkesin hayalidir. Bu yazımızda sivilcesiz ve pürüzsüz bir cilt için krem önerileri paylaşacağız. Ayrıca sivilcesiz ve doğal bir cilt güzelliğine kavuşmak için yapılması gerekenleri de 10 madde halinde listeledik. İyi okumalar.
Google News

Sivilcesiz bir yüz için ne yapmalıyım?

Kim pürüzsüz, bebeksi bir cilde sahip olmak istemez ki? Sahi böyle bir insan var mıdır? Her neyse. Bu yazımda sizlerle sivilcesiz ve pürüzüz bir cilt için krem önerileri hakkında konuşacağız. Daha önce Seduco’da yayınladığımız kremleri teker teker bu başlık altında güncelleyeceğiz.

Sizler de cildinizin güzelleşmesi ile alakalı evde yaptığınız uygulamaları, bu yazıyı okuyan kişilerle paylaşabilirsiniz. Bu bir krem olabilir, evde hazırladığınız bir kür olabilir veya maske olabilir. Her neyse yorumlarınız çok değerlidir.

Sivilcesiz çok güzel bir cilt için ne yapmalı?

Öncelikle yapabileceğimiz şeylere bir bakalım. Zannedersem birçok kişi -eğer- makyaj yapıyorsak gece, bu makyajla uyumamamız gerektiğini biliyoruzdur. Çünkü bu kimyasalların çok fazla yüzümüzde kalmasını istemeyiz.

Sonrasında mümkün mertebe makyajdan uzak durmalıyız. Özel günlerde veya mecbur kaldığımız zamanlarda yapmamız cildimizin daha bebeksi kalmasına yardımcı olacaktır. Bunların haricinde:

 1. Banya yaparken sıcak su yerine ılık su tercih edin.
 2. Hücrelerinizin solmaması için bol bol su tüketin.
 3. İnsan bedeni uykuyla kendini toparlar. Uykunu ihmal etme.
 4. Sabah uyandığında ve akşam yatmadan önce yüzünü yıka.
 5. Güneş kremleri kullanarak sokağa çıkabilirsiniz.
 6. Nemlendirici ürünler ile cildinizi nemli tutun.
 7. Spor yapmak da cildinizin gergin kalmasına yardımcı olacaktır.
 8. Makyaj fırçalarını temizle veya değiştir.
 9. Yattığınız yerin temiz olduğundan emin olun.
 10. Peeling yapabilirsin. Faydası olacaktır.

Pürüzsüz bir cilt için güzellik kremleri

Tabii ki bitkisel kaynaklı güzellik ürünlerini tercih etmek, kimyasal olanlara nazaran daha iyidir. Sitemizde daha önce sizler için araştırıp, paylaştığımız bazı ürünler var. Bunları da burada paylaşarak yorumlarınıza sunacağız.

Siz de bu ürünleri kullandıysanız lütfen görüşlerinizi paylaşmayı unutmayınız. Gerçi Youtube’da dünya kadar ürün tanıtımı yapan, para karşılığı çok memnun kaldığını söyleyen insanlar vardır fakat bilemiyorum güvenip de alır mısınız? Orası size kalmıştır.

Cildi güzelleştiren kremler

 1. Dermalex Pürüzsüzleştirici Yüz Kremi 50 ml: 160 TL
 2. Gello Yüz Bakım Maskesi: 76 TL
 3. Bonivias Leke Karşıtı ve Cilt Tonu Düzenleyici Krem: 179 TL
 4. Devamı eklendikçe gelecektir…

Bu ürünleri dilerseniz detaylı bir şekilde bağlantılara tıklayarak da inceleyebilirsiniz. Bonivias’ın aslında birçok ürünü bulunuyor. Akne kremleri, leke gidericiler, yaşlanmayı önleyici kremler vs.. Birçok ürün olduğundan dolayı bonivias ürünleri başlığı altında genel bir paylaştım yaptık.

Dermalex Kullananlar

Alında Pütürlük neden olur?

Birçok kadının muzdarip olduğu bir başka konu ise alın bölgesinde çıkan sivilceler veya pütürlenmedir. Bunun nedenlerinden bazıları düzensiz uyku, dengesiz veya yetersiz beslenme, yetersiz cilt temizliği, sindirim sistemi problemleri, saçların alnı kapatması gibidir.

Sivilceler de bildiğiniz üzere yağ bezlerinin tıkanması sonucu oluşmaktadır. Bunlar siyah nokta da olabilir. Ama düzenli temizlik, doğru ürün kullanımı sizleri bu dertlerden kurtaracaktır.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir