Semra Kuytul kimdir? Kaç yaşında, nereli

Semra Kuytul kimdir? Furkan Vakfı cemaati mensuplarından, Alparslan Kuytul'un eşi semra kuytul kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor gibi soruların cevaplarına bu biyografi yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Alparslan Kuytul’un eşi Semra Kuytul

Semra Kuytul. Doğum Tarihi: 1980. Memleketi: Adana. Doğum Yeri: Sakarya. Yazar. Evli, 5 çocuk annesi. İslami bir cemaat liderinin eşi.

Semra Kuytul kimdir?

Semra Kuytul, 1980 yılında Sakarya’da dünyaya gelmiş olsa da aslen Adanalıdır. Furkan Vakfı cemaatine mensup olan kişiler tarafından yakinen tanınan bir isimdir. Son zamanlarda Furkan Vakfı cemaati bir şekilde gündeme geldiğinden dolayı sosyal medyayı aktif kullanan insanlar da Semra Kuytul’u tanımaya başladı.

Yine mensubu olduğu cemaatin önderi olan Alparslan Kuytul’un ilk ve tek eşidir. Birçok kişi Alparslan Kuytul kaç evlilik yaptı? Kaç kişiyle evlendi? diye merak ettiğinden bu soruya da konusu açılmışken cevap vermiş olalım. 5 çocuğu vardır.

Kendisi ilkokul eğitimini Adana’da tamamladı. Lise ve üniversite eğitimini başörtülü olduğu gerekçesiyle Türkiye’nin kara lekesi olan 28 Şubat döneminde tamamlayamadı. Fakat Furkan Vakfı’nın dini sohbetlerine, ilmi programlarına katılarak Arapça dilinde kendini geliştirdi. Bunun yanı sıra Fıkıh, Tefsir ve Hadis konularında da Furkan Vakfı’nın programlarında dersler vermektedir.

Adana başta olmak üzere Türkiye’nin birçok noktasında, kendi cemaat arkadaşları için konferanslara katılıyor, sohbetler düzenliyor. Furkan Nesli dergisi ile Furkan Haber internet sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Semra Kuytul’un sosyal medya hesapları

Twitter’ı aktif bir şekilde kullanan Semra Kuytul’u @semrakuytul hesabından takip edebilirsiniz.

Instagram hesabı olsa da Twitter gibi aktif kullanmıyor. Dilerseniz @semrakuytul bağlantısına tıklayarak Instagram’dan da takip edebilirsiniz.

Facebook hesabı da bulunuyor fakat hiç bir şey paylaşılmamıştır. Belki sadece arkadaşlara özel paylaşımlar yapıyorsa bilemiyoruz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizim Semra Kuytul ile alakalı bulabildiklerimiz bu kadar olup, sizin bildiğiniz başka bilgiler varsa veya eklemek istediğiniz başka konular varsa yorum alanından paylaşabilirsiniz.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir