Green card parayla alınır mı? Green card sahibi ile sahte evlilik yapanlar!

Sahte evlilik yaparak green card nasıl alınır? Green card parayla alınır mı? Green card sahibi ile evlenmek nasıl olur? Ücretleri, fiyatları ne kadar? Birçok konuya bildiğim kadarıyla cevap verdim. İşte green card ve sahte evlilik ile alakalı detaylar.

Para karşılığı sahte evlilik yaparak green card alma!

Daha önce green card sonuçları ile alakalı yaptığım haberde değindiğim üzere green card almanın başka yolları da bulunuyor. Bunlardan biri de evlilik yapmaktır. Tabii bu işlem tamamen yasa dışıdır.

Böyle bir yola başvurduğunuzda mutlaka Amerika’da tanıdıklarınızın olması gerekiyor. Diğer türlü internetten bulacağınız eş adayları ABD’deki göçmenlik servisinin elemanları da olabilir. Yani daha yolun başındayken kaybetme ihtimaliniz var.

O nedenle mutlaka ABD’de tanıdıklarınızın size bu işte yardımcı olması gerekiyor. Doğru söylemek gerekirse kimse kolay kolay böyle riskli bir işe de girişmez. Çünkü tanıdıklarınız vatandaş bile olsa hapse girme ihtimali söz konusudur.

Her neyse. Diyelim ki evlenecek birini buldunuz. O kişinin Türkiye’ye gelip sizinle evlenmesi gerekiyor. Resmi evrakla ABD’ye dönüp, göçmenlik bürosuna sizin bilgilerinizi vererek davet etmesi gerekiyor.

Bu süreç biraz zaman alacaktır. Şu anda Covid nedeniyle bu işlem birkaç ay sürüyor. Duruma göre 1 yıl da sürebilir. Sonrasında ABD’ye gidebiliyorsunuz fakat henüz green card almanız için zamanınız var.

Eğer evraklarınız onaylansa ve bir problem olmazsa green card yaklaşık 2 yıl içinde size verilir. Bu süreçte sahte evlilik yaptığınız kişinin güvenilir olması çok önemli. Çünkü green card alacağınız zaman gideceğiniz mahkemeye gelmeme ihtimali, sizden daha çok para isteme ihtimali, her şey mümkündür.

Genelde bu gibi şeylerin önüne geçmek için karşılıklı belge imzalatılıyor fakat maddeleri nelerdir, nasıl bir anlaşma yapılıyor, teminat olarak ne gösteriliyor hiç bir fikrim yok.

Diyelim ki hiç bir problem olmadan mahkemeye kadar geldiniz ve mahkeme size green card verdi. Eğer evlendiğiniz kişiyle birlikte olmaya devam etmek istiyorsanız ve karşı tarafta bu durumdan hoşnutsa, birlikte kalmaya devam edebilirsiniz.

Aksi taktirde birkaç ay sonra boşanma davası açarsınız. Anlaşmalı bir şekilde boşanırsınız. Siz yolunuza, o yoluna devam eder. Bu arada sahte evliliklerde genelde taraflar ayrı yaşıyorlar. Gerçek bir evlilik olmadığından dolayı aynı evde, aynı yatakta yatma gibi bir durum söz konusu değildir.

Bu arada unutmadan green card sahibi ile sahte evlilik yapanlar genelde $20000 ile $30000 arasında bir para ödüyorlar. Ödeme genelde 2 taksitle oluyor. Yarısı peşin, yarısı da green card alındığında.

Bu konuyla alakalı yorumlarınızı, sorularınızı, merak ettiklerinizi sayfanın altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz. Green card başvuru sonuçları ile alakalı yaptığım habere ulaşmak için buraya tıklayınız.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir