Green Card almaya engel bulaşıcı ve genetik hastalıklar nelerdir?

Hangi hastalıklar green card almaya engeldir? Bu haberimizde green card vizesi veya diğer vize türlerinde hangi hastalık durumunda ret verildiğini konuşacağız. Bulaşıcı hastalıklar, genetik hastalıklar veya başka konular..
Google News
Hangi hastalıklar green card almaya engeldir? Bu haberimizde green card vizesi veya diğer vize türlerinde hangi hastalık durumunda ret verildiğini konuşacağız. Bulaşıcı hastalıklar, genetik hastalıklar veya başka konular..

Green Card almaya engel hastalıklar nelerdir?

Daha önce Seduco Haber’de green card ile alakalı birçok konuya temas etmiştik. Bugün paylaşacağım bilgi ise green card kazandıktan sonra hangi hastalıkların ABD’ye gitmeye engel olduğu ile alakalı olacaktır.

Green Card çekilişini kazanan herkes tam sağlıklı olmak zorunda değil. Bazı insanların sağlık sorunları olabilir, bu normaldir. Fakat bazı hastalıklar vardır ki bulaşıcı olduğundan dolayı başkalarına da zarar verir.

Amerikan hükümeti aşağıda sıralayacağım hastalıklara sahip olan kimselere değil sadece green card, hiç bir vizeyi vermemektedir. Tabii özel durumlar ve özel izinler istisnadır. Bu nedenle green card vize görüşmesine gitmeden önce kendi belirledikleri doktorlarda sağlık muayenesi olmanızı şart koyuyorlar.

Eğer bu hastalıklardan biri veya birkaçı varsa zaten size uygun bir dille vizenizin ret yediğini söylüyorlar. Yoksa da zaten bir problem yoktur.

Amerika’ya gitmeye engel hastalıklar

Covid-19 olmanız ABD’ye gitmenize engel bir hastalık değildir. Yani karantina süreniz bittiğinde ve aşılarınızı tam olduğunuzda green card kazanmışsanız, vizede bir problem çıkmayacaktır. İşte problem olan hastalıklar:

  1. Gonorrhea (gonore) hastalığı
  2. Leprosy (cüzzam) hastalığı
  3. Syphilis (sifiliz) hastalığı
  4. Tuberculosis (Verem) hastalığı
  5. HIV / AIDS hastalığı
  6. Bulaşıcı kronik hastalıklar

Yukarıda belirttiğim hastalıklar green card ve diğer abd vizelerine almaya engeldir. Eğer bunlardan biri veya birileri sizde varsa maalesef vize görüşmesinde size ret yiyeceğinizi söyleyeceklerdir.

Genetik rahatsızlıklar ile alakalı maalesef pek bir şey bulamadım. Bu genetik rahatsızlıkların green card vizesi almaya engel olmadığı anlamına gelebilir. Fakat yine de dediğim gibi ben rastlamadım diye kesin öyledir sonucu da çıkmaz.

En iyisi Ankara’da Doktor Ungan’ın ofisini arayarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. İnternet siteleri doctorun.com olup, telefon numaraları ise +90 850 532 84 72 şeklindedir. Başka sorularınız olursa yorum alanında paylaşabileceğinizi unutmayın. Diğer green card haberleri için bağlantıya tıklayınız.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir