Gönül Dağı Melahat kimdir? Selami’nin ablası Dilek Denizdelen!

Dilek Denizdelen kimdir? Gönül Dağı dizisi Melahat'in gerçek adı nedir? Kaç yaşında, nereli, burcu nedir? Evli mi? Bekar mı? Bu gibi soruların cevapları dilek denizdelen kimdir başlıklı bu biyografi yazımızda.

Gönül Dağı Melahat kimdir?

Köprü Film tarafından TRT için çekilen Gönül Dağı dizisi, hikayesi, oyuncu kadrosu ve güzel müzikleri ile gönüllerde taht kurmayı başardı. Her cumartesi yayınlanan gönül dağı dizisi, 58 haftayı geride bırakıyor olmasına rağmen ilk günki tazeliğini korumakta, reytinglerde iyi sonuçlar elde etmektedir.

Gönül Dağı’nı izleyen takipçilerimizden aldığımız dönütlerde kimse dizinin bitmesini istemiyor. Ailecek izlenebilecek ender dizilerden olan Gönül Dağı’na 58. bölümde iki yeni karakter dahil oluyor. Bu iki karakter de dizideki Gedellili Selami’nin kardeşleridir.

Uzun yıllar Almanya’da yaşayan Melahat ve İlhami karakterleri, Türkiye’ye dönüş yapma kararı alırlar. Bu şekilde diziye dahil olacak olan bu oyunculardan Melahat karakteri ile alakalı detayları bu yazımızda okuyabilirsiniz.

Dilek Denizdelen

Dilek Denizdelen kimdir?

Melahat karakterini canlandıracak isim Dilek Denizdelen’dir. 21 Ocak 1973’te dünyaya gelen usta oyuncunun memleketi Gaziantep’tir. Bu arada dilek denizdelen kaç yaşında diye merak edenler için, 2022 yılı itibariyle 49 yaşında olduğunu belirtmiş olalım.

Koç burcudur. Adana’da ikamet ediyor. Birçok dizide, filmde ve ağırlıklı olarak tiyatro oyunlarında rol aldı. Evliliği ile alakalı pek fazla detay bulamasam da Erhan Türkmen ile birlikte olduğunu biliyorum.  Berfin Su Yıldız adında 22 yaşında bir kızı var.

Eğer Berfin Su Yıldız, Erhan Türkmen’in kızı değilse, muhtemelen başka evliliği olmuş ve boşanmıştır. O Hayat Benim, Roman Havası, Güneşin Kızları, Sen Anlat Karadeniz gibi zamanının popüler dizilerinde rol almıştır.

Gönül Dağı dizisi ile alakalı daha fazla haber okumak için Gönül Dağı Dizisi bağlantısına tıklayınız.

Şimdilerde TRT ekranlarında yayınlanacak olan Gönül Dağı dizisinde, Melahat karakterini canlandıracaktır. Dizide Selami’nin ablası rolünü yaşatacak olan Dilek Denizdelen’e şimdiden başarılar dileriz.

Dilek Denizdelen’in Oynadığı Diziler

  1. Gönül Dağı (Melahat) 2022
  2. Sen Anlat Karadeniz (Naciye) 2018
  3. Güneşin Kızlar 2015
  4. O Hayat Benim 2014
  5. Roman Havası 2014

Dilek Denizdelen’in Oynadığı Filmler

  1. Mucize 2 Aşk – 2019
  2. Aşka Geldik – 2017
  3. Vezir Parmağı – (Leyla hatun)
  4. Mucize – (Rınde)

Dilek Denizdelen’in Instagram Hesabı

Gönül Dağı dizisinin oyuncunun takipçi sayısında artışa neden olacağını tahmin ediyorum. Şu anda 14 bine yakın takipçisi bulunan Dilek Denizdelen’in resmi instagram hesabına @dilekdenizdelen bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir