Eğer Windows 11 reklam gösterirse Microsoft kaybeder!

Microsoft, henüz deneme aşamasında olan bir özellik nedeniyle bugünlerde çok konuşuluyor. Windows Insider programında windows 11 ile birlikte klasörlerde reklam görünmeye başladı. Microsoft'un verilerinizi kullanıyor olması hakkında ne düşünüyorsunuz?
Google News

Microsoft’un Windows 11’de reklam gösterecek olması!

Bugün Twitter’da Microsoft’un Windows 11 sürümünde kullanıcılara reklam göstereceği tartışılıyordu. Çoğu kullanıcı henüz deneme aşamasında olan reklam gösterme olayına şimdiden tepki gösteriyor.

Doğrusunu söylemek gerekirse ben de tepki gösterenlerden biriyim. Zaten parayla satın aldığım Windows 11’de reklam görmek bir yana, bu reklamların kişiselleştirilmiş reklamlar olması canımı sıkıyor.

Sizin de bildiğiniz üzere büyük firmaların hepsi veri kullanarak gelir elde ediyorlar. Microsoft da şu halde kişisel verilerimizden gelir elde ediyor elbette fakat bunun üstüne bir de rahatsız edici reklamların klasörlerde görünecek olması, bilgilerimizin direkt olarak başkalarına satılacağı anlamına geliyor.

Elbette şimdilik güncelleme yapmadan kullanmaya devam edeceğim. Ne zaman ki Windows 11 reklam göstermeye başlarsa, galiba bir türlü alışamadığım Mac’e geçme zamanım gelmiş demektir. En azından reklam görmeyecek, daha güvenli bir bilgisayar kullanmaya başlayacağım.

Tabii Mac’e alışması zaman alacak. Windows ile büyüdüğümden dolayı her şeyini -kendime kadar- biliyorum. Mac -bilemiyorum- biraz daha sınırlı geliyor bana. Fakat Microsoft, bu adımıyla öyle zannediyorum ki çoğu kişiyi kaybedecek.

Bu durum Microsoft’un hisse değerlerinin artmasına neden olabilir tabi. Çünkü daha çok gelir elde edecek, daha çok bilgi satışı yapacaktır. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

Windows 11’i reklamlar ile kullanacak mısınız?

Windows’un bundan sonraki sürümlerde reklam gösterecek olmasıyla alakalı sizler ne düşünüyorsunuz? Windows kullanmaya devam eder misiniz? Güncelleme yapmayı mı bırakırsınız? Mac’e mi geçersiniz? Görüşlerinizi merak ediyorum doğrusu.

Not: Doğrusunu söylemek gerekirse reklamlar çok rahatsız edici değil fakat bilgilerin, nelerden hoşlandığın, ziyaret ettiğin sitelerin, verilerinin başkalarına aleni bir şekilde satılıyor olması rahatsız edici.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir