Barbaroslar isabel öldü mü? Pelin Akil diziden neden ayrıldı?

Barbaroslar dizisinde isabel karakterini canlandıran Pelin Akil diziden ayrılıyor mu? Barbaroslar 26. bölüm biraz duygusal geçti diyebilirim. İsabel'in vurulması akıllara isabel öldü mü veya ölecek mi sorusunu getirdi. İşte detaylar..

İsabel ölecek mi?

aTRT’nin sağlam bütçeyle hazırladığı Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı dizisinin bu hafta 26. bölümü yayınlandı. Güzel bir bölüm olduğunu söyleyebilirim. Dizide bu hafta bir ayrılık yaşandı. Şahin ile Şahbaz’ın kardeşi olan Şahsenem (Özge Özkaplan), kardeşi tarafından vurularak diziye veda etti.

Doğrusu böyle bir ayrılığı şimdilik beklemiyordum. Fakat ilginç bir şekilde yaşandı. Dizinin son sahnesinde Şahbaz’ın hazırladığı tuzak planı tıkır tıkır işledi. Adaya sokulan kaçak Modon askerlerinin attığı ilk kurşunla ortalık karıştı.

Şahbaz, fırsattan istifade silahıyla Oruç Reis’i vurmak istedi. Fakat aynı bölümde iki farklı karakterin Oruç’un önüne atlayarak kurşunlara göğüs germesi biraz fazla abartılı olmuş. Önce Antuan sonra da İsabel Oruç’a değecek olan kurşunun önüne atladı.

Bu sahne ile Barbaroslar dizisinin sıkı takipçileri “İsabel ölecek mi?”, “İsabel diziden ayrılacak mı” gibi soruların cevaplarını merak eder oldu.

Pelin Akil diziden ayrılıyor mu?

Bu sorunun cevabını öğrenebilmek için birçok internet sitesine girdim fakat hiç birinde diziden ayrılacağına dair bir bilgiye rastlamadım. Bana öyle geliyor ki Pelin Akil’in canlandırdığı İsabel karakteri önümüzdeki hafta olmasa da birkaç bölüm sonra diziye veda edecektir. 

Bildiğim kadarıyla Oruç Reis’in çocukları yoktu. Despina’nın vefatı nedeniyle Oruç Reis başka kimseyle evlenmedi diye biliyorum. İsabel’in de kalbine aldığı kurşun nedeniyle önümüzdeki hafta veya sonraki hafta diziye veda etme ihtimali olduğunu söyleyebilirim.

Barbaroslar 27. Bölümde neler olacak?

Bu bölümde kurşun yiyen bir başka isim de Şahin oldu. Kardeşi Şahbaz tarafından vurulan Şahin’in diziye veda edeceğini tahmin etmiyorum. Yeni karakterler dahil olmayacaksa Şahin biraz daha bizimle birlikte olmaya devam edecektir.

İlk bölümlerde, ihtirasları nedeniyle kötü bir karakter olacağını düşünmüştüm fakat sonraları kardeşlerinin ortaya çıkmasıyla hakkaniyetli biri olduğu anlaşıldı. Son anda döndü diyebiliriz. 🙂

Modon kuşatması haftaya olacaktır. Biraz zor bir kuşatma olacak olsa da olacaktır. Şahbaz’ın kurnaz oyunuyla Kelemez’e yapılan baskın bertaraf edilecektir.

İlyas’ın yaptıkları onu daha da perişan edecektir. Yakında İlyas’ın diziden ayrılacağını düşünüyorum. Hatıratlara göre aslında çoktan şehit olmuş olması gerekirdi fakat senaryo gereği uzattıkça uzatıyorlar.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

2 Yorum Yapılmış

  1. semra says:

    Sosyal medyada 30. bölümde ayrılacağı yazıyor ama henüz 26. bölümü izledik. Yani 4 hafta daha oynayacak sonra mı ölecek? Öyleyse bu vurulmayla bir şey olmayacak değil mi?

  2. Mahmut says:

    Şahsen ben isabel gibi bir karakteri diziden çıkaracaklarını sanmıyorum. Ayrıca öyle yaparlarsa oruç için başka bir partnerin dahil olması gerekiyor. Buna da ne gerek var değil mi?

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir