Barbaroslar dizisinde Pîrî Reis’i canlandıracak oyuncu belli oldu

Barbaroslar dizisinde 12. bölümden itibaren yer alacak olan Piri Reis karakterini canlandıracak isim belli oldu. Her hafta yeni yeni oyuncular ile izleyici karşısına çıkan dizinin Piri Reis karakteri ile alakalı detaylar...

Kendi hallerinde deniz ticareti ile uğraşan Barbaros Hayrettin Paşa’nın hatıratlarından esinlenerek hazırlanan Barbaroslar dizisi için TRT, çok ciddi bütçeler ayırdı. Bu nedenle dizinin reytinglerde rekor kırması bekleniyorken maalesef Camdaki Kız dizisinin reytinglerini bir türlü geçemediğini belirtmeliyiz.

Bunun yanı sıra diziye son birkaç bölümde 9 yeni karakter katıldı. Gerçek bir hikayeden esinlenerek hazırlanan senaryoda elbette başrol olarak görünen karakterleri bile belli bir süre sonra veda etmiş bulacağız. Çünkü çıkılan seferlerde önce karındaşlardan İlyas, sonra İshak ve daha sonra da Oruç Reis, hayata gözlerini yumacak.

Zaten bu hatırat da Barbaros Hayrettin Paşa yani Hızır Reis tarafından yazdırılmış bir hatırattır. Konumuza dönecek olursak; dizide tarihin akışına göre Pîrî Reis’in de dahil olması gerekiyor. Bu karakter için dizi ekibi daha önce Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde de rol almış olan bir ismi uygun gördü.

Buna göre dizideki Piri Reis’i canlandıracak olan isim Emir Benderlioğlu’dir. Henüz 42 yaşında olan Emir Benderlioğlu’nun dizide önemli bir rolü olacaktır.

Her hafta Perşembe akşamları saat 20:00’de yayınlanan Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı dizisinin 12. bölümünden itibaren yani önümüzdeki haftadan itibaren Emir Benderlioğlu’nu görmeye başlayacağız.

Tepkini Paylaş

Benzer Yazılar

Cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir